15 Temmuz Demokrasi Zaferi | Vuslat Derneği

15 Temmuz Demokrasi Zaferi

Bundan tam 3 yıl önce ihanet ağları ülkemizi sarmış, hainler alçakça emellerini gerçekleştirmek için harekete geçmişti. Ülkemizin bağımsızlığına, milletin iradesine darbe vurmak isteyen FETÖ terör örgütü İstanbul’da köprüleri kapatarak, Ankara’da sokağa tanklar salarak terör estirdi. TBMM bombalandı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ele geçirilmeye çalışıldı. Gözü dönmüş hainler halka saldırmaktan da çekinmedi. Kurşunlar, tanklar milletin üstüne yürürken yaşlı genç, çoluk çocuk demeden tüm Türk halkı seferber oldu.

Milletimiz bu alçak ihanet oyununu bozdu. Binlerce insan vatan-ı müdafaa için sokaklara döküldü. Tarihin hiçbir evresinde zorbalığa ve ihanete boyun eğmeyen Türk milleti, hainlere gerekli cevabı iman dolu korkusuz yürekleri ile verdi. Halkımızın demokrası destanı yazdığı bugünde 248 vatandaşımız şehit oldu, 2196 vatandaşımız ise yaralandı. Hain terör örgütünün tekrar darbe teşebbüsü ihtimaline karşı vatandaşlarımız bir ay boyunca meydanlarda demokrasi nöbeti tuttu. Her karışı şehit kanıyla sulanmış bu topraklar hiçbir zaman egemenliğine göz diken, kanlı ellere teslim olmayacağını bir kez daha tüm dünyaya kanıtladı.

Bu demokrasi zaferinin 3. yıl dönümünde vatan uğruna şehit düşen vatandaşlarımızı minnet ve saygı ile anıyor, milletimizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmek isteyen ihanetçileri de bir kez daha lanetliyoruz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım