Allah senden razı olsun Eren iyi ki varsın. | Vuslat Derneği

Allah senden razı olsun Eren iyi ki varsın.

Allah senden razı olsun Eren iyi ki varsın.

11 Ağustos 2017’de PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu 15 yaşında şehit olan evladımız Eren Bülbül, şehit düşmeden önce sosyal medyadaki hesabında ‘biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın’ yazmıştı.

Eren Bülbül 1 Ocak 2002’de Trabzon’un Maçka ilçesinde 13 çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Şehit düşmeseydi imam hatip lisesi ikinci sınıftan eğitimine devam edecek olan Eren’in ailesinin maddi olanakları kısıtlıydı. Önceki yıl babasını kaybeden Eren fındık tarlalarında çalışıp alın teriyle harçlığını çıkartmakla kalmıyor, kazandığı parayla ailesine de katkıda bulunuyordu. İş yapmaktan asla kaçınmazdı. Vatanına, bayrağına ve milli değerlerine bağlı bir çocuk olan Eren zaman zaman ‘ben de askere gideceğim ve şehit olacağım’ derdi. Nitekim askere gitmek ona nasip olmadı ancak bu yolda şehit oldu.

Eren’in ailesi yılın 7. ve 11. ayları arasını yayla evinde geçirirlerdi. Bölgedeki evlerin boş olduğunu bilen teröristler hırsızlık için bu evleri hedef alıyorlardı. Eren’in Maçka kırsalı Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarındaki evini de aynı şekilde hedef aldılar ve evden yağ, un, şeker gibi erzak çaldılar. Eren askerlerin teröristleri aradığını biliyordu, evin önünde bekledi ve teröristleri evden çıkarken görünce onları ihbar etti. Güvenlik güçlerine evin yerini gösterdiği esnada teröristleri fark eden Eren, o vaziyette dahi kendi canını düşünmeyip askerleri uyarmaya çalıştı; ‘’komutanım, yere yatın’’ diyordu. Ağacın arkasına pusu kuran teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açınca askerler karşılık verdiler ancak maalesef bu elim olayda Eren evladımız ve ardında iki küçük gözü yaşlı evlat bırakan Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik şehit düşerken bir polisimiz de yaralandı. Şehadetinden sonra Eren Bülbül’ün okuduğu okulun adı Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilmiş, Türk Hava Yolları da 25 Haziran 2019’da Boeing 787 tipi yeni yolcu uçağına şehidimizin memleketi ve şehit düştüğü yer olan ‘Maçka’ adını vermiştir.

Şehadetinin 2. yıldönümünde şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

İyi ki varsın Eren.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım