Bağış Kabul – SSS | Vuslat Derneği

Bağış Kabul – SSS

Web sitemizdeki “bağış yap” bölümünden, hesap numaralarımıza havale-eft yaparak, 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da dernek merkezlerimize gelerek makbuz karşılığında bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

  • Vuslat Derneği merkezlerine gelerek elden nakdi bağışta bulunabilirsiniz.
  • Online bağış sistemini kullanarak internet üzerinden bağış yapabilirsiniz.
  • Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.
  • Bağışınızı 10297685 numaralı posta çeki hesabına yatırabilirsiniz.
  • 0212 659 28 80 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak bağış yapabilirsiniz.
  • Tüm Operatörlerden VUSLAT yazıp 6067 hattına SMS göndererek 10TL bağışlayabilirsiniz.

Bağışınızı yaparken bırakacağınız cep telefonu numarasına bağış bilgileriniz iletilecektir. Ayrıca 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Evet, bize ait.  6067 hattından gönderilen mesajlardan 10 TL bağışınız bize ulaştırılıyor.

Operatörle yapılan anlaşmalar gereğince herhangi bir kesinti olmuyor.

Bilgi amaçlı gönderilen smslerin gelmesini istemiyorsanız 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayıp iptalini sağlayabilirsiniz.

Bağışçılarımızdan yapacakları ayni yardımları öncelikle kendi imkanlarıyla bize ulaştırmalarını rica ediyoruz. Ancak böyle bir imkanı bulunmayan bağışçılarımız İstanbul içerisinde ikamet ediyorlarsa 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışlamak istedikleri ürünler hakkında bilgi verebilirler.

Yardım çalışmaları prensiplerimiz gereği ikinci el ürünleri kabul edemiyoruz.

Yurt dışından göndereceğiniz bağışları euro veya dolar hesaplarımıza SWIFT kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağış yapabilirsiniz.

0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayarak daha önce yaptığınız bağışlarınızı öğrenebilirsiniz.

Evet yapabilirsiniz. Dilerseniz online bağış bölümünden kredi kartı düzenli ödeme talimatı seçeneğinden yapabilirsiniz veya hesabınız olan bankayla görüşerek havale yöntemiyle düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.

Dolu kumbaralarınızı teslim etmek veya boş kumbara talep etmek için 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayabilirsiniz.

Online olarak yaptığınız bağışları kredi/banka kartınızla yaptığınız için makbuz kesilememekte, kart ekstreniz geçerli olmaktadır. Söz konusu bağışlarda 7 numaralı kurumlar vergisi genel tebliğ maddesine istinaden banka dekontları bağışın belgelendirilmesi için yeterlidir. Ayrıca bağış makbuzu kesilmesine gerek yoktur.

Vakfımıza gayrimenkul bağışı yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımıyla ilgili olarak bağışçı tarafından özel bir şart belirtilmemişse tüm menkul veya gayrimenkul bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve bölgelerde tespit ettiği ihtiyaç durumuna göre hazırladığı projelerin hayata geçirilmesinde kullanılmaktadır. Bağışlanan gayrimenkul için özel bir şart belirtilmişse (medrese, cami vb.) bağışın geliri o yönde kullanılmaktadır.

İstanbul dışından yapmak istediğiniz bağışlarınızı kargoyla derneğimize ulaştırabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayabilirsiniz. Ayni bağış olarak kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda gibi ürünleri kabul ediyoruz.

Şartlı bağışta bulunacak bağışçımız bağışını bankadan yapıyorsa açıklama kısmına mutlaka şartını yazarak, bağışını telefon üzerinden ya da merkezimize gelerek elden yapıyorsa görevli arkadaşımıza şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

Eşya ve giyim yardımlarında ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin uzun ömürlü ve güvenle kullanabileceği ürünlere kavuşmasını hedefliyoruz. Özellikle ev eşyası hususunda güvenlik faktörünü fazlasıyla önemsediğimiz için, yıllarca bozulmadan kullanılabilecek yardımları vatandaşlarımıza ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden, derneğimizde ikinci el ürün bağışı kabul edilmemektedir.

WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım