fbpx

Bağış Kabul – SSS

Vuslat Derneği’ne nasıl bağış yapabilirim?

Web sitemizdeki “bağış yap” bölümünden, hesap numaralarımıza havale-eft yaparak, 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yada dernek merkezlerimize gelerek makbuz karşılığında bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayni yardım kabul ediyor musunuz?

Kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda yardımı gibi ayni yardımlarınızı kabul ediyoruz.

Bağışımı muhtaçlara nasıl ulaştırabilirim?

  • Vuslat Derneği merkezlerine gelerek elden nakdi bağışta bulunabilirsiniz.
  • Online bağış sistemini kullanarak internet üzerinden bağış yapabilirsiniz.
  • Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.
  • Bağışınızı 10297685 numaralı posta çeki hesabına yatırabilirsiniz.
  • 0212 659 28 80 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak bağış yapabilirsiniz.
  • Tüm Operatörlerden VUSLAT yazıp 6067 hattına SMS göndererek 10TL bağışlayabilirsiniz.

Bankadan veya online olarak yaptığım bağışın ulaşıp ulaşmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Bağışınızı yaparken bırakacağınız cep telefonu numarasına bağış bilgileriniz iletilecektir. Ayrıca 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

6067 Sms hatları size mi ait? Kaç para gidiyor?

Evet, bize ait.  6067 hattından gönderilen mesajlardan 10 TL bağışınız bize ulaştırılıyor.

SMS bağışlarından kesinti oluyor mu?

Operatörle yapılan anlaşmalar gereğince herhangi bir kesinti olmuyor.

SMS iptalini nasıl sağlayabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen smslerin gelmesini istemiyorsanız 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayıp iptalini sağlayabilirsiniz.

Yardım malzemesi bağışlamak istiyorum. Almaya geliyor musunuz?

Bağışçılarımızdan yapacakları ayni yardımları öncelikle kendi imkanlarıyla bize ulaştırmalarını rica ediyoruz. Ancak böyle bir imkanı bulunmayan bağışçılarımız İstanbul içerisinde ikamet ediyorlarsa 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayarak bağışlamak istedikleri ürünler hakkında bilgi verebilirler.

İhtiyaç sahipleri için ikinci el eşya kabul ediyor musunuz?

Yardım çalışmaları prensiplerimiz gereği ikinci el ürünleri kabul edemiyoruz.

Yurt dışından nasıl bağış yapabilirim?

Yurt dışından göndereceğiniz bağışları euro veya dolar hesaplarımıza SWIFT kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağış yapabilirsiniz.

Umut Giyim Mağazası nedir?

Hayırseverlerimizin bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelerimize ve ilim talebelerimize doğrudan ulaştırmak amacıyla kurulan Umut Giyim Mağazaları daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerine, belirlenen yardım miktarınca alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Bugüne kadar 60.800 ihtiyaç sahibi ve ilim talebesine bu mağazalar sayesinde giyim yardımında bulunulmuştur.

Umut Gıda Mağazaları projemizi ihtiyaç sahibi ailelerin ayağına kadar giden bir hizmet olarak sizlerin desteği ile ülke geneline yaymayı amaçlıyoruz.

Umut Gıda Marketi nedir?

Komisyonumuzca tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimiz, belirlenen oranlar ve derneğimizin imkanları nispetinde Umut Gıda Marketi ‘nden tamamen ücretsiz olarak alışveriş yapmaktadırlar. Marketlerimizden günlük olarak ekmek, aylık periyotlarda gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Umut Gıda Marketleri ihtiyaç sahibi ailelerin kendilerine verilecek olan kumanya paketine bağlı kalmamaları, ailelerin alışveriş kültürü ile sosyal hayata adaptasyonunu sağlanması amacıyla kurulmuştur. Gıda kolilerinin hazırlanıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hem zaman hem de maliyet noktasında ciddi bir yük oluşturmaktadır. Bu anlamda sorunu aşmak ve yine ihtiyaç sahibi ailelerin serbestçe, kendi tercihlerini yaparak ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir imkan sunulmuştur.

Umut Gıda Marketleri projemizi ihtiyaç sahibi ailelerin ayağına kadar giden bir hizmet olarak sizlerin desteği ile ülke geneline yaymayı amaçlıyoruz.

Geçmiş dönem bağışlarımı öğrenebilir miyim?

0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayarak daha önce yaptığınız bağışlarınızı öğrenebilirsiniz.

Bağışlarımı ödeme talimatı ile düzenli olarak yapabilir miyim?

Evet yapabilirsiniz. Dilerseniz online bağış bölümünden kredi kartı düzenli ödeme talimatı seçeneğinden yapabilirsiniz veya hesabınız olan bankayla görüşerek havale yöntemiyle düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.

Dolu kumbaramı nereye teslim edebilirim? Boş kumbara nasıl temin edebilirim?

Dolu kumbaralarınızı teslim etmek veya boş kumbara talep etmek için 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayabilirsiniz.

Online bağışlar için makbuz alabilir miyim?

Online olarak yaptığınız bağışları kredi/banka kartınızla yaptığınız için makbuz kesilememekte, kart ekstreniz geçerli olmaktadır. Söz konusu bağışlarda 7 numaralı kurumlar vergisi genel tebliğ maddesine istinaden banka dekontları bağışın belgelendirilmesi için yeterlidir. Ayrıca bağış makbuzu kesilmesine gerek yoktur.

Gayrimenkul bağışları alıyor musunuz? Alıyorsanız bunları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Vakfımıza gayrimenkul bağışı yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımıyla ilgili olarak bağışçı tarafından özel bir şart belirtilmemişse tüm menkul veya gayrimenkul bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve bölgelerde tespit ettiği ihtiyaç durumuna göre hazırladığı projelerin hayata geçirilmesinde kullanılmaktadır. Bağışlanan gayrimenkul için özel bir şart belirtilmişse (medrese, cami vb.) bağışın geliri o yönde kullanılmaktadır.

İstanbul dışından topladığımız yardımları size nasıl ulaştırabiliriz?

İstanbul dışından yapmak istediğiniz bağışlarınızı kargoyla derneğimize ulaştırabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 0212 659 28 80 numaralı telefondan derneğimizi arayabilirsiniz. Ayni bağış olarak kullanılmamış kıyafetler, beyaz eşya, mobilya, elektronik eşya, battaniye, çocuk bezi, paketlenmiş gıda gibi ürünleri kabul ediyoruz.

Herhangi bir projeye şartlı bağış yapmak istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Şartlı bağışta bulunacak bağışçımız bağışını bankadan yapıyorsa açıklama kısmına mutlaka şartını yazarak, bağışını telefon üzerinden yada merkezimize gelerek elden yapıyorsa görevli arkadaşımıza şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

Web Tasarım & Yazılım