Dev Külliye Kömür Bağışı

Hafızlık ve İslami İlimler alanında çalışmalarına devam eden Erzurum’daki Dev Külliye’miz, soğuk kış günlerine hazırlanıyor. İkinci etap inşaatı devam eden külliyemizin tamamlanan ve üç bloktan oluşan birinci etabında yaklaşık 500 talebemiz eğitim görüyor. Külliyemizin ve külliyede eğitim gören talebelerimizin tüm ihtiyaçlarını üstlenen derneğimiz bu kış da Dev Külliye’nin yakacak kömür ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalara başladı.

Dev Külliye Kömür Kampanyası

İslami İlimler Akademisi Dev Külliye’nin bulunduğu bölgede doğalgaz altyapısının olmaması ve konumu itibariyle yüksek bir alanda yer alması külliyemizin kömüre olan ihtiyacını daha da çok artırıyor. Tüm bunlarla birlikte Erzurum’da kış ayları oldukça soğuk geçtiği için Dev Külliye’miz sürekli olarak yakacak kömüre ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple; külliyemizde doğalgaz altyapısının tesisi için çalışmalara başlanmış, gereken yatırım finansmanı temin edilmiş ve 2023 yılının kış aylarına kadar bölgeye doğalgaz hattının getirilmesi planlanmıştır.

Külliyedeki talebelerimizin barınma, gıda, giyim ve eğitim gibi masraflarının tümünü karşılayan derneğimiz, bağışçılarımızın destekleri ile külliyemizin kömür ihtiyacını da gideriyor. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarının yıllık 2,5 Milyon TL’yi bulduğu külliyemiz, siz değerli hayırseverlerimizin destekleri ile eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Dev Külliye Kömür Kampanyası

Yüzlerce ilim talebesinin eğitim gördüğü, geleceğin öncüleri olacak gençlerin yetiştiği külliyemizde talebelerimizin eğitimlerine aksama olmadan devam edebilmeleri için sizler de 750 TL karşılığında 100kg kömür bağışında bulunabilirsiniz.

İslami İlimler Akademisi Dev Külliye’mize kömür yardımında bulunmak için;

  • Genel Merkezimizi ziyaret ederek makbuz karşılığında bağışta bulunabilirsiniz.
  • Anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz.
  • Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sayfa sonunda yer alan Bağış Yap sekmesini kullanabilirsiniz.
  • 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği iletişim merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Külliyemizin bulunduğu bölgede doğalgaz altyapısı olmadığı için ısınmayı kazan dairesinde yakılan kömür vesilesiyle kaloriferler sağlamaktadır. Doğalgaz alt yapısının tesis edilmesi için yatırım finansmanı sağlanmış ve altyapının 2023 yılı kış aylarına kadar yetişmesi planlanmaktadır.

    Evet, istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

    Bağışlarınız sonrası toptan ve uygun fiyatlar ile temin ettiğimiz kömürler ilgili firmanın nakliye kamyonları ile külliyemizin kazan dairesine teslim ediliyor.