Dev Külliye Kömür İhtiyacı | Vuslat Derneği

Dev Külliye Kömür İhtiyacı

Vuslat Derneği Dev Külliyesi hayırseverlerin kömür desteğini bekliyor

Derneğimizin Erzurum’da bulunan Dev Külliye projesinin inşaatı devam ederken, tamamlanan 3 bloğunda öğrenciler eğitimlerini sürdürüyorlar. Dev Külliye konumu bakımından yüksek ve açıklık bir alanda olduğu için, soğuk hava şartlarından yoğun bir biçimde etkileniyor. Külliyenin bulunduğu bölgede doğalgaz altyapısı olmaması nedeniyle, ısınma kömür ile sağlanıyor. Derneğimizin çok sayıda ilim talebesi külliyede yatılı olarak ikamet ettiği için, ısınmanın hiç durmaksızın devam etmesi gerekiyor.

Öğrencilerin tüm ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılanıyor

Derneğimiz ilim yoluna baş koymuş öğrencileri için tüm imkanlarını seferber ediyor. Öğrencilerin barınma, yeme-içme, giyim-kuşam gibi tüm ihtiyaçları dernek tarafından karşılanıyor. İlim talebelerine ve hafızlık öğrencilerine destek olmak isteyen hayırseverler de bağışları ile bizleri yalnız bırakmıyor. Özellikle kış aylarında hayırseverlerin yaptığı her bir destek daha çok anlam kazanıyor. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Muhsin Keleş kış aylarının külliyede nasıl geçtiğini şu sözleriyle özetliyor:

“Dev Külliyemizde kış kapımıza erken dayanıyor, geç gidiyor maalesef. Erzurum’da bizler yılın altı ayı kışı yaşıyoruz. Dışarıda yağan kara ve soğuğa inat öğrencilerimiz eğitimlerine devam ediyorlar. Onların bu zorlu koşullardan etkilenmemesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İlim yolunda ilerleyen, hafız olmak isteyen öğrencilerimizin hasta olup eğitimlerinin aksatmamaları için ısıtma sistemini 7/24 açık tutuyoruz. Külliyemizin bulunduğu bölgenin etrafının açıklık olmasından dolayı giderlerimiz ne yazık ki yüksek. Isınma giderlerimiz yılda 500 bin türk lirasını buluyor. Bu noktada hayırseverlerimizin bizlere destekleri büyük önem kazanıyor. Kış aylarında bizleri ve ilim talebelerini yalnız bırakmayacaklarını bilmek, içimize biraz olsun su serpiyor.”

İlim talebelerimizin eğitimlerini aksatmadan sürdürebilmeleri için, ısınma giderlerine destek olmak isteyen hayırseverler 1.500 TL karşılığında 1 ton kömür bağışında bulunabilirler. Hayırseverlerimiz kömür yardımı yapmak için 0 212 659 28 80 telefon numaramızı arayabilir, vuslat.org.tr/bagis kısmından online bağış yapabilir, banka hesap numaralarımıza Havale/EFT yapabilirler.

Vuslat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kar amacı gütmeyen, insani ve islami faaliyetler sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107

Dev Külliye Kömür İhtiyacı

Bağış Yap


Web Tasarım & Yazılım