Fitre Bağışı | Vuslat Derneği

Fitre Bağışı

Fitrelerinizi (Sadakayı Fıtır) yetimlere, hafızlık talebelerine ve Türkiye’mizde ve 30 ülkede ihtiyaç sahibi mazlumlara ulaştırıyoruz.

Abdullah İbn Ömer’den şöyle dediği nakledilmiştir: “Hz. Peygamber fitrenin, insanlar Bayram Namazı’na çıkmadan önce verilmesini emretmiştir”

Fitre, Ramazan Bayramı’na yetişen ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için yerine getirmekle yükümlü bulundukları mâlî bir ibadettir.

FİTRE yazıp 6067’ye 3 adet sms göndermeniz halinde 1 kişinin fitresini bağışlamış olursunuz.

Kardeş olmanın bilincine ermek için en güzel fırsattır Ramazan, bu Ramazan’da da fitrelerinizi başta yetim ve Türkiye genelinde giderlerini üstlendiğimiz 10bine yakın hafızlık talebesine ve salgın süreciyle birlikte sıkıntı yaşayan ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ve 30 ülkede yolumuzu gözleyen mazlum müslüman kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Vuslat Derneği olarak fitre, zekat ve bağışlarınızı ülkemizdeki ve dünyanın dört bir tarafındaki hafız talebelere, yetim ve ailelerine, bakıma muhtaç yaşlılara, savaş mağduru ve mazlum ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmasına vesile oluyoruz. “Elleriniz değil kalpleriniz dokunsun” sloganıyla gelin desteklerinizle milyonlarca kardeşimizin kalplerine dokunalım, yol gözleyenlere umut, derdi olanlara derman olalım.

Zekat Bağışları

Fitre (Sadakayı Fıtır) Kimlere Verilir?

Zekât ve fitrenin kimlere verilebileceği Kur’an-ı Kerim’de belirlenmiştir. (Tevbe Sûresi, 60) Bunlar; fakirler, düşkünler, esaretten kurtulacaklar, borçlu düşenler, Allah yolunda cihada koyulanlar (mukaddesatı korumak için mücadele verenler, ilim tahsil edenler), yolda kalmış olanlar, zekât toplamakla görevlendirilen memurlar ve müellefe-i kulûb adı verilen, kalpleri İslam’a ısındırılmak istenen kimselerdir.

Fitre ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorular İçin tıklayınız.

FİTRE yazıp 6067’ye 3 adet sms göndermeniz halinde 1 kişinin fitresini bağışlamış olursunuz.

Web Tasarım & Yazılım