Fitre Bağışı | Vuslat Derneği

Fitre Bağışı

Bereket, paylaşma ve yardımlaşma iklimi olan Mübarek Ramazan ayında Vuslat Derneği ile 4 kıta 20 ülkede mazluma umut, muhtaca sevinç olabilir, dualarında yer edinebilirsin. Vuslat Derneği olarak “Ramazan’a Kavuşmak Ne Güzel” teması ile 2022 Ramazan döneminde 4 kıta 20 ülkede yüz binlerce ihtiyaç sahibine destek olmak, binlerce hafızlık talebemizi mutlu etmek ve infaklarınızı en isabetli yerlere ulaştırmak için kutlu bir yolculuğa çıkıyoruz.

Bu Ramazan’da fitrelerinizi (Sadakayı Fıtır) yetimlere, hafızlık talebelerine ve Türkiye’miz ile 20 ülkede bulunan ihtiyaç sahibi mazlumlara ulaştırıyoruz.

Peygamber Efendimiz’in (sav)Abdullah İbn Ömer’den şöyle dediği nakledilmiştir: “Hz. Peygamber fitrenin, insanlar Bayram Namazı’na çıkmadan önce verilmesini emretmiştir”

Fitre, Ramazan Bayramı’na yetişen ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için yerine getirmekle yükümlü bulundukları mâlî bir ibadettir.

Mutluluğa kavuşmak bir SMS kadar yakın. Mazlum ve ihtiyaç sahiplerini hep birlikte iyiliğe kavuşturalım. FİTRE yazıp 6068’e SMS göndererek 1 kişinin fitresini bağışlayabilirsiniz.

Kardeş olmanın bilincine ermek için en güzel fırsattır Ramazan, bu Ramazan’da da fitrelerinizi başta yetim ve Türkiye genelinde giderlerini üstlendiğimiz binlerce hafızlık talebesine ve savaşlar ve çeşitli sebeplerle sıkıntı yaşayan ülkemizdeki ihtiyaç sahibi aileler ile 4 kıta 20 ülkede yolumuzu gözleyen mazlum Müslüman kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Sağlığımızın sadakası olarak ifade edebileceğimiz fitre ve fidyelerinizi ülkemizde ve 4 kıta 20 ülkedeki ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere ve hafızlık talebelerimize ulaştırıyoruz. Siz de mazlumun mutluluk sebebi olmak için bu yıl asgari tutar olarak belirlenen 40₺ fitre bedelinizi kardeşlerimize bağışlayabilirsiniz. FİTRE yazıp 6068’e tüm operatörlerden göndereceğiniz 1 sms ile 40₺ karşılığında bir fitre miktarını bağışlayabilirsiniz.

Vuslat Derneği olarak “Ramazan’a Kavuşmak Ne Güzel” diyerek çıktığımız yolculukta desteklerinizle milyonlarca kardeşimizin kalplerine dokunalım, yol gözleyenlere umut, derdi olanlara derman olalım.

fitre bagisi

Fitre (Sadakayı Fıtır) Kimlere Verilir?

Zekât ve fitrenin kimlere verilebileceği Kur’an-ı Kerim’de belirlenmiştir. (Tevbe Sûresi, 60) Bunlar; fakirler, düşkünler, esaretten kurtulacaklar, borçlu düşenler, Allah yolunda cihada koyulanlar (mukaddesatı korumak için mücadele verenler, ilim tahsil edenler), yolda kalmış olanlar, zekât toplamakla görevlendirilen memurlar ve müellefe-i kulûb adı verilen, kalpleri İslam’a ısındırılmak istenen kimselerdir. Fitre (Fıtır sadakası), kişinin bakmakla yükümlü olmadığı yoksul Müslümanlara verilir.

Fitre ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorular İçin tıklayınız.

FİTRE yazıp 6068’e SMS göndererek 1 kişinin fitresini bağışlayabilirsiniz.

WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım