İdlib Acil Yardım | Vuslat Derneği

İdlib Acil Yardım

İdlib Acil Yardım

İdlib Yardım Seferberliği; İdlib halkının temel insani ihtiyaçlarının (gıda, giyim ve barınak yardımı) karşılanması için harekete geçiyoruz.

Suriye’de savaşın başladığı ilk günden beri kadınların, çocukların, masum sivillerin yaşadıkları her bireyin vicdanına dokunmuş ve 9 yıldır Aziz Milletimiz savaştan göç etmek zorunda kalan mazlum Suriyelilere kol kanat germiş, her defasında insanlığının gereğini yerine getirmiştir.

Suriye rejimi ve destekçisi olan Rus kuvvetlerinin son dönemde İdlib şehrini ele geçirmeye yönelik hamlesiyle şehrin merkezi ve kırsalı adeta can pazarına dönmüş, bombardımanda binlerce kişi yaşamını yitirmiştir. Yoğun bombardıman sebebiyle İdlib’in güneyinden kuzeyine yoğun bir göç başlamış ve Aralık 2019’dan bu yana 400 bin insanın Türkiye sınırına göç etmek zorunda kaldığı görülmüştür.

Devlet-Millet el ele İdlib Halkını desteğe!

Can havliyle yanına hiçbir eşyasını alamadan sınırımıza doğru göç etmek zorunda kalan, bir çoğu yalın ayak, ağır kış şartlarına rağmen düzgün bir kıyafeti, yiyecek bir yemeği, barınacak bir sığınağı olmayan bu kardeşlerimiz bir kez daha insanlığımıza ve kardeşliğimize müracaat ediyor.

Gelin hep birlikte kapımızda yardım elimizi bekleyen yüz binlerce mazluma bu soğuk kış günlerinde el uzatalım. Sıcak bir ev, aş ve giysi ikram edelim.

Gıda Kumanya Kolisi 200 TL
Kışlık Giyim Paketi 300 TL
24m² Briket Ensar Evi 2.200 TL

İdlib yardım seferberliği; savaştan etkilenerek ülkemiz sınırına sığınan İdliblilerin gıda, giyim ve barınma gibi hayati ihtiyaçlarını gidermeyi hedefleyen bir yardım kampanyasıdır.

Hayırseverlerimizin bizlere emaneti olan gıda paketi, giyim paketi ve briket ev bağışları derneğimizin acil yardım ekipleri tarafından İdlib sınırına ulaştırılır.

Derneğimiz İdlib halkının temel ihtiyaçlarını gidermek için bölgeye gıda paketi, giyim paketi ve briket ev yardımları ulaştırmaktadır.

Web sitemizdeki “bağış yap” bölümünden, hesap numaralarımıza havale-eft yaparak, 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yada dernek merkezlerimize gelerek makbuz karşılığında; gıda paketi, giyim paketi ve briket ev bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Gıda paketi bağış bedeli 200 TL
Giyim paketi bağış bedeli 300 TL
Briket ev bağış bedeli 2.200 TL

Hayırseverlerimiz İdlib halkına destek olmak için SURİYE yazıp 6067’e SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirler.

Bağış Yap


Web Tasarım & Yazılım