Kardeşliğimiz İçimizi Isıtsın | Vuslat Derneği

Kardeşliğimiz İçimizi Isıtsın

Vuslat Derneği Dev Külliyesi hayırseverlerin kömür desteğini bekliyor.

Derneğimizin Erzurum’da bulunan Dev Külliye projesinin ikinci etap inşaatı devam ederken, tamamlanan 3 bloğunda öğrenciler eğitimlerini sürdürüyorlar. Dev Külliye konumu bakımından yüksek ve açık bir alanda olduğu için, soğuk hava şartlarından yoğun bir şekilde etkileniyor. Külliyenin bulunduğu bölgede doğalgaz altyapısı olmaması nedeniyle, ısınma kömür ile sağlanıyor. Derneğimizin çok sayıda ilim talebesi külliyede yatılı olarak ikamet ettiği için, ısınmanın durmaksızın devam etmesi gerekiyor.

Külliye Kömür

Öğrencilerin tüm ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılanıyor.

Derneğimiz ilim yoluna baş koymuş öğrencileri için tüm imkanlarını seferber ediyor. Öğrencilerin barınma, yeme-içme, giyim-kuşam gibi tüm ihtiyaçları dernek tarafından karşılanıyor

Yönetim Kurulu Başkanımız Muhsin Keleş kış aylarının külliyede nasıl geçtiğini şu sözleriyle özetliyor:
“Dev Külliyemizde kış kapımıza erken dayanıyor ve maalesef geç gidiyor. Erzurum’da bizler yılın altı ayı kışı yaşıyoruz. Dışarıda yağan kara ve soğuğa rağmen öğrencilerimiz eğitimlerine devam ediyorlar. Onların bu zorlu koşullardan etkilenmemesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Isınma giderlerimiz yılda 850.000 Türk lirasını buluyor. Bu noktada hayırseverlerimizin bizlere destekleri büyük önem kazanıyor. Kış aylarında bizleri ve ilim talebelerini yalnız bırakmayacaklarını bilmek, içimizi ısıtıyor.”

İlim talebelerimizin eğitimlerini aksatmadan sürdürebilmeleri için, ısınma giderlerine destek olmak isteyen hayırseverler 3.000 TL karşılığında 1 ton kömür bağışında bulunabilirler. Hayırseverlerimiz kömür yardımı yapmak için 0 212 659 28 80 telefon numaramızı arayabilir, vuslat.org.tr/bagis kısmından online bağış yapabilir, banka hesap numaralarımıza Havale/EFT yapabilirler.

WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım