Ramazan – SSS | Vuslat Derneği

Ramazan – SSS

Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri ve medreselerimiz için yurtiçinde 150 TL yurtdışında 250 TL’ye kumanya bağışında bulunabilir, bir medresenin bir günlük iftarını 1000 TL’ye üstlenebilir, yurtdışında 25 TL’ye bir kardeşimizin iftarını karşılayabilir, 1000 TL’ye yüz kişilik bir ümmet sofrası kurabilirsiniz. Ayrıca 300 TL’ye bir hafızlık talebesine bayramlık hediye edebilirsiniz.

2021 yılı fitre alt sınırı 28 TL olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmiştir. Vuslat Derneği’ne emanet edeceğiniz fitreleriniz doğrudan talebeler ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Yurtiçi kumanya bedeli 150 TL, yurtdışı kumanya bedeli 250 TL’dir.

Doymanın değil doyurmanın hazzını hissetmeye niyetli olanların oturduğu kocaman bir sofradır bu sofra. “Yarım hurma ile de olsa kendinizi ateşten koruyun.” Hadis-i Şerif’i gereğince infak etmek isteyenlerin kurduğu mütevazı bir sofradır Ümmet Sofraları.

Dünya’da açlık ve kıtlık sebebiyle gıda ihtiyaçlarını karşılamada zorlanan bölgeler öncelikli olmak üzere, tüm İslam coğrafyasında bu sofraları kurmayı hedefliyoruz.
Bu kapsamda kuracağımız Ümmet Sofraları, İslam kardeşliğini hissettirecek ve binlerce kilometre uzaklarda ayrı bir heyecan oluşturacak.

Proje kapsamında; Arakan Kampları, Bangladeş, Pakistan, Sri Lanka, Hindistan, Nepal, Somali, Nijerya, Kenya, Kamerun, Tanzanya, Fildişi Sahili, Etiyopya, Güney Sudan, Madagaskar, Uganda, Peru, El Salvador, Yemen, Kudüs, Gazze gibi ülke ve bölgelerde Müslümanları aynı sofrada buluşturacağız.

100 kişilik Ümmet Sofrasını 1000 TL’ye kurabilirsiniz.

Bir medresenin bir günlük iftarını 1000 TL’ye üstlenebilirsiniz.

Hafızlık talebelerimize 300 TL’ye web sitemiz üzerinden bayramlık hediye edebilirsiniz.

Her ne şekilde olursa olsun mün’akide olan yemini bozan kimselerin yemin keffâreti ödemeleri gerekir. Yemin keffâreti sırasıyla; on fakire birer fitre (fıtır sadakası) miktarı veya bir fakire on ayrı günde her gün birer fitre miktarı para vermek veya on yoksulu sabah akşam doyurmak ya da giydirmektir. Buna gücü yetmeyenlerin ise, ara vermeden üç gün oruç tutmaları gerekir. Bu keffâret ve sıralama Kur’an-ı Kerim’de belirtilmiştir. (Mâide, 5/89).

Yemin keffâreti olarak yapacağınız bağışları ihtiyaç sahiplerine ve ilim talebelerine ulaştırıyoruz.

Web Tasarım & Yazılım