Sudan Su Kuyusu Projesi

Kuzey Afrika’nın en yoksul ülkelerinden Sudan’da jeneratörü, kazan odası ve kazan boru şebeke sistemi bulunan su kuyuları açıyoruz. Açtığımız jeneratörlü su kuyularının her biri, 1000 aileye (yaklaşık 5.000 bin kişi) temiz ve içilebilir su ulaştırıyor.

Sudan Su Kuyusu Projesi

Asya ve Afrika’da bulunan birçok ülkede temiz ve içilebilir suya erişim problemlerinden dolayı hastalıklar ve salgınlar ortaya çıkmaktadır. Dünyada 1 milyara yakın insanın temiz suya erişiminin olmadığı bilinmektedir. Özellikle Afrika’da daha yoğun yaşanan temiz suya erişim problemi, bölgede ikamet eden halkı zor koşullarda yaşamaya itmektedir.

Afrika’nın istikrarsız ülkelerinden biri olan Sudan’da, kısıtlı imkanlar ile yaşamak zorunda kalan kardeşlerimize Şebekeli Su Kuyusu projemiz ile destek oluyoruz. Sudan’da açtığımız ve açacağımız şebekeli su kuyularının her biri, 1000 hanenin faydalanacağı ve yaklaşık 5000 kişinin temiz suya erişeceği devasa kuyulardır. Bu kuyuların açılması ise siz değerli hayırsever bağışçılarımızın infakları ile mümkün. Toplam bedeli 500 bin TL olan kuyunun hisse bedeli ise 1000 TL.

Şebeke Sistemi İle Su Evlere Ulaşacak

Sudan’daki şebekeli su kuyusu projemiz, sondaj tekniği ile 100 metre derinliğe inilerek projelendirildi. Bu sayede açılan ve açılacak olan kuyuların ömrü çok daha uzun, suyu ise daha temiz oluyor. Su kuyularının içerisinde kazan odası ve 5.000 litrelik kazan bulunuyor. Bununla birlikte, yer altına kaliteli malzemelerden üretilmiş boru şebeke sistemi inşa ediliyor. Tüm bu sistem, kurulan jeneratör odası sayesinde temiz ve içilebilir suyu bölge halkının evlerine kadar ulaştırıyor.

Sudan Su Kuyusu Projesi

Kazan odası ve kazan boru şebeke sistemi de bulunan su kuyularında 25 kw’lık Jeneratör kullanılarak ve şebeke yapılarak bölgede yaşayan insanların evlerine kadar su ulaştırılacak. Siz de 1000 TL karşılığında hisse bağışlayarak bu hayra ortak olabilirsiniz.

Savaş öncesi açmaya başladığımız ve halen açılışlarına devam ettiğimiz şebeke sistemli su kuyularının iç savaşın en yoğun yaşandığı günlerde bölge halkının içme suyu ihtiyacını gördüğünü, binlerce insanın bu zor günlerde susuzluğuna çare olduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

Sudan'da Açtığımız Şebekeli Su Kuyuları

  • Ramazan-ı Şerif Su Kuyusu (2022)
  • 15 Temmuz Şehitleri Su Kuyusu (2022)
  • Ayasofya-i Kebir Camii Şerif Su Kuyusu (2023)

Açılacak kuyulara destek vermek isteyen bağışçılarımız Vuslat internet sitemizden, dernek genel merkezimizden, ilgili hesap numaralarımıza “EFT/havale” yoluyla ya da “0212 659 28 80” numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabilirler.

Afrika’da su kuyusu açtırma bedeli 75.000 TL’dir. Afrika’da bir çeşme bedeli 12.500 TL’dir. Sudan’da açacağımız şebekeli su kuyumuzun hisse bedeli 1.000 TL’dir.

Şebekeli Su Kuyusu, derin sondaj sonrası elde edilen ve 5.000 litrelik büyük depoda sürekli hazır bulunan temiz ve içilebilir suyu jeneratör ve boru sistemi marifetiyle bölge halkının evlerine kadar ulaştıran kuyudur.

Afrika, bulunduğu coğrafi konum sebebi ile kuraklıktan kaynaklı su sorunu yaşamaktadır.