Üç Ev Kül Oldu, Üç Ayrı Aile Sokakta Kaldı | Vuslat Derneği

Üç Ev Kül Oldu, Üç Ayrı Aile Sokakta Kaldı

Üç Ev Kül Oldu, Üç Ayrı Aile Sokakta Kaldı -1
Ramazan ayı öncesi evlerine ait her şeylerini kaybeden bu üç ailenin başlarını sokacak yuvaya, eşyaya, giyim ve gıdaya ihtiyaçları var.
Gelin mübarek Ramazan ayı öncesi bu üç aileyi yeniden yuvalarına kavuşturalım.
 
Sultangazi / Habibler’de oturan birbiriyle akraba 3 ayrı aileye ait üç ayrı ev geçtiğimiz Cumartesi (06.05.2017) sabahı yandı.
Evlerin birinde yalnız yaşayan 80 yaşındaki Zeliha Yazıcı dumandan zehirlendi, hastaneye kaldırıldı şu an hayati tehlikesi bulunmamaktadır.
Yanan diğer evlerde ise Fatma ve Hakkı Yazıcı ile 2 oğlu ile Sultan Yazıcı 1 oğluyla yaşıyor. Elektrik kontağından çıkan yangını sabah namazına kalktıklarında fark eden aileler canlarını zor kurtarmışlar. Evler tamamen yanmış ve yeniden yapılması gerekiyor.
Üç Ev Kül Oldu, Üç Ayrı Aile Sokakta Kaldı -2
İki aile şimdilik İlçe Kaymakamlığı’nın kurduğu çadırlarda hayatlarını devam ettiriyorlar. Bir aile ise akrabalarının yanına sığınmış.
Vuslat Derneği Yardım Birimi durum tespiti yaptıktan sonra Belediye ekipleri yanan evlerin hafriyatlarını almaya başladı.
Gecekondu bölgesi olduğu için imara açık olmayan evler belediye tarafından orijinaline sadık kalınarak yeniden yapılmasına izin verilmiş.
Üç Ev Kül Oldu, Üç Ayrı Aile Sokakta Kaldı -3


Web Tasarım & Yazılım