Vuslat Derneği ile Türk Kızılay'ından İş Birliği | Vuslat Derneği

Vuslat Derneği ile Türk Kızılay ‘ından İş Birliği

Türk Kızılayı - Vuslat Derneği Ziyaret - 1

Vuslat Derneği Genel Başkanı Muhsin Keleş ve Yönetim Kurulu, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ı Türk Kızılay Genel Merkezinde ziyaret etti. Ziyarette sivil toplum kuruluşlarının görev ve sorumlulukları üzerinde durularak, ülkemizin yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği hamiyetperver insani yardım çalışmaları konuşuldu.

Dünyanın birçok bölgesinde ülkemizi gururla temsil eden ve daimi ve en temel ihtiyaç olan kan bağışı ve kan ihtiyacını ülkemizde yıllardır büyük bir disiplin ile gerçekleştiren Türk Kızılay’ının başarılarından duyulan memnuniyetin ifade edildiği görüşmede, Vuslat Derneği’nin eğitim ve insani yardım çalışmaları da konuşularak ortak çalışma alanlarının belirlenmesi, Türk Kızılay-Vuslat Derneği iş birliğinin sağlanması kararı alındı.

Özellikle son dönemlerde bombardımanlar sonucu Türkiye sınırına göç etmek zorunda kalan 400 bine yakın İdlib halkının temel gıda ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması hususunda Suriye tarafında yapılacak çalışmalarda Türk Kızılay ile Vuslat Derneği koordinasyonuyla binlerce insana yardımların ulaştırılması planlandı.

Ayrıca Erzurum’da yapımı devam eden Dev Külliyemizin güncel durumunu görsel içerikleriyle birlikte Sn. Kınık’a aktaran Genel Başkanımız, Türk Kızılay ile sürdürülebilir ve etkili bir iş birliğinin çok hayırlı neticelere vesile olacağını ifade ederek Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a Vakıf Duası tablosunu takdim etti.


Web Tasarım & Yazılım