fbpx

Yardım Alanları

Vuslat Derneği olarak İhtiyaç sahiplerinin durumlarına göre yardımlar yapmaktadır.

GIDA

Gerçek ihtiyaç sahibiyseniz, Vuslat Derneği size pek çok alanda yardım ulaştırıyor.

İhtiyaç sahibi olduğunuz sosyal incelemeler sonucunda tespit edilirse Yardım Değerlendirme Komisyonu’nun kararına göre bir defaya mahsus veya her ay ya da iki ayda bir olmak üzere periyodik gıda yardımı alabilirsiniz.

Kahvaltılık ve kuru gıda olmak üzere gıda yardımları dağıtım görevlileri veya gönüllüler tarafından ayni yardım teslim makbuzu ile size teslim edilmektedir.

Bunun dışında dönemsel olarak Ramazan Ayı, Ramazan ve Kurban Bayramları kapsamında kumanya, kurban eti gibi farklı gıda yardımları da yapılmaktadır.

GİYİM

Giyim yardımını, Yardım Değerlendirme Komisyonu tarafından sosyal incelemeniz değerlendirilip, durumunuz yardıma uygun görülmüşse alabilirsiniz.

İstanbul veya Erzurum’da oturuyorsanız Vuslat Derneği Giyim Mağazaları’ndan giyim yardımını, kendi beğeniniz doğrultusunda seçerek, alabilirsiniz.

Diğer illerde oturanlar, illerinde dönem dönem açılan Vuslat Derneği Gezici Giyim Mağazalarından kıyafetlerinizi alabilirsiniz.

Mağazalarımıza gelemeyen aile fertlerinin ayakkabı ve beden numaralarına göre mevsim şartları göz önünde bulundurularak standart koliler hazırlanmaktadır. Hazırlanan giyim yardım kolileri dağıtım görevlileri veya gönüllüler tarafından “Ayni Yardım Teslim Makbuzu” ile teslim edilmektedir.

TEMİZLİK

İhtiyaç sahibiyseniz, sağlıklı yaşamın ön koşulu olan temizliği kolaylıkla sağlayabilmeniz için kapsamlı bir temizlik malzeme seti Vuslat Derneği tarafından size verilmektedir.
(sabun, şampuan, diş macunu, diş fırçası, deterjan,vs..)

EĞİTİM

Öğrenciyseniz ve eğitiminizi sürdürebilmek için maddi imkanlarınız yeterli değilse; Vuslat Derneği tarafından kırtasiye seti, okul çantası, okul kıyafeti, kitap, vb. yardımlar yapılmaktadır.

 

Web Tasarım & Yazılım