Yasin Börü ve Arkadaşlarını Rahmetle Anıyoruz | Vuslat Derneği

Yasin Börü ve Arkadaşlarını Rahmetle Anıyoruz

Yasin Börü ve Arkadaşlarını Rahmetle Anıyoruz

16 yaşındaki Yasin Börü ve üç arkadaşı, 7 Ekim 2014 günü ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmak üzere çıktıkları yolda PKK terör örgütü yandaşları tarafından vahşice katledildi. 6-8 Ekim günlerinde provokasyon sonucu Kobani (Ayn el-Arab) saldırıları bahane edilerek yapılan izinsiz gösteriler Diyarbakır dahil 35 ilde şiddet eylemlerini doğurmuş, çıkan olaylar sonucu onlarca kişi hayatını kaybetmiş; yüzlerce vatandaşımız ve polisimiz yaralanmıştı.

7 Ekim günü Diyarbakır sokaklarında ihtiyacı olan vatandaşlara kurban eti dağıtmak üzere yola çıkan Yasin Börü ve arkadaşları Hasan Gökguz, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Yusuf Er’in önü terör örgütü yandaşları tarafından kesildi. IŞİD’ci oldukları iftirasıyla kalabalık tarafından linç edilmek istenen 5 genç, üçüncü kattaki bir apartman dairesine sığınmak zorunda kaldı. Ateşli silahlar ve kesici aletlerle apartmanı kuşatan teröristler gençlerin sığındığı eve girerek 4 genci vahşice katlettiler. Yusuf Er şans eseri bu vahşetten yaralı olarak kurtuldu. Gözü dönmüş caniler, gençlerin cansız bedenlerine dahi saldırarak onları tanınmaz hâle getirdiler.

İnsanlığa sığmayan bu katliamın 5. yılında katilleri ve terörü lanetliyor, mübarek günde kutlu bir amaçla çıktıkları yolda katledilen merhum Yasin Börü ve arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım