Dev Külliye Projesi

Dev Külliye Projesi

Dev Külliye Projesinin Amacı Nedir?

Dev Külliye projesi ile İslam’ın ve kültürümüzün öğrenilmesi, öğretilmesi, yaşanması ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz.

Projemiz neslimizin Kur’an ve sünnet çerçevesinde yetiştirilmiş ve terbiye edilmiş imanı kâmil, ahlakı güzel insanlar olarak yetiştirilmesine katkı sağlayıcı niteliktedir. Bu bağlamda Dev Külliye Projesi kültürümüzün, dini ve ahlaki değerlerimizin yaşatılmasında, geleceğin İslam âlimlerinin yetişmesinde önemli bir role sahiptir.

Kur’an ahlakının, dayanışma ve paylaşma ruhunun, maneviyatın ve kültürümüzün korunması için İslam şuurunun nesillerin gönlüne nakşedilmesi çok önemlidir. Bu yapı Türkiye ve Dünyanın çeşitli coğrafyalarından gelecek öğrenciler ile adeta ümmetin buluşma mekânlarından bir tanesi olacaktır.

Külliye’nin Bölümleri

Hafızlık Eğitim Merkezi
Hazırlık eğitimini alan öğrencilerimiz hafızlık kursunda ortalama 18 ay içinde hafızlığını tamamlayarak dönem sonunda hafızlık belgesini alabileceklerdir.

Okul Beraberinde Ortaöğrenim kurumlarında eğitimi devam eden öğrencilerimize hafızlık eğitimi verilecektir.

İbtida Hafızlık

Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuma, talim, tecvid bilgisi ve ilmihal bilgisi eğitimleri verilecektir

Arapça Eğitim Merkezi

Çağımızın İmam-ı Gazalilerinin yetişeceği merkezimizde İslami İlimlerin tüm dallarında (Fıkıh, Hadis, Usul vb.) eğitim verilecektir.

Sosyal Alanlar (Spor Salonu, Havuz)

Sürekli ve süreli eğitim gören öğrencilerimizin sosyal aktivite yapmalarına olanak sağlayacak olan sosyal alanlarımız bünyesinde; okuma salonlarımız, havuzlar, hobi odaları ve halı saha hizmet verecektir.

Ehli Sünnet Kütüphanesi

İslami İlimlerin her alanında eserlerin yer alacağı kütüphanemizden öğrencilerimizin yanı sıra bölge halkı da istifade edecektir.

Acil Müdahale Merkezi

Yurtiçi ve yurtdışında yaşanabilecek afetlere hızlı ve yerinde müdahale edilmesi amacıyla 2000 m² kapalı alan kullanılacaktır.

Bölge Aşevi – Fırın

Günlük 5.000 ihtiyaç sahibi aileye düzenli olarak sıcak yemek sunulacaktır. Aynı zamanda Aşevi bünyesinde kurulacak olan fırınımızda günlük 10.000 sıcak ekmek ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar götürülecektir.

Projeye Nasıl Destek Veririm

61 dönüm arazisi satın alınan Dev Külliye Projemiz her alanda desteğinize açıktır. Desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimizin isimleri külliyenin girişine yazılacaktır. Sizler de 1.000 TL lik bağışınızla 1M² ‘lik yer alıp, amel defterinizin vefatınızdan sonra da açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca külliyenin belirli bölümlerinin tümünü karşılayarak projeye destek verebilirsiz.

Efendi Hz. Camii

Külliyemizde eğitim gören talebelerimizin toplu bir şekilde vakit namazlarını kılabilmeleri öte yandan cami bünyesinde oluşturulan kursta dini ve mesleki eğitim verilerek halkımızın eğitimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Caminin kullanım alanı 2500 m² olacaktır.

Projeyi şahıs, kurum veya yardım grupları olarak üstlenebilirsiniz.

Cami Maliyeti 3.000.000 TL

Şadırvan

Külliyemizde eğitim alacak olan binlerce ilim talebesinin daha rahat ve ferah bir ortamda abdest alabilmeleri için 10 adet şadırvan yapılması planlanmaktadır.

Projeyi şahıs, kurum veya yardım grupları olarak üstlenebilirsiniz.

1 Şadırvan Maliyeti 20.000 TL

Eğitim Sınıfları

100 adet 50² lik 20 kişilik eğitim sınıflarının içerisinde akıllı tahta, projeksiyon cihazı, ses sistemi, sıra ve masaların yer alması planlanmaktadır.

Projeyi şahıs, kurum veya yardım grupları olarak üstlenebilirsiniz.

1 Sınıf Maliyeti 50.000 TL

Fırın

Talebelerimizin ve ihtiyaç sahiplerinin günlük ekmek ihtiyaçlarını karşılamak için fırın kurulması planlanmaktadır.

Projeyi şahıs, kurum veya yardım grupları olarak üstlenebilirsiniz.

Fırın Maliyeti 100.000 TL

Şimdi Bağış Yap