Dev Külliye Projesi | Vuslat Derneği

Dev Külliye Projesi

Sanal Tur Külliye

Vuslat Derneği Telefon Numarası

Bağış

Dev Külliye Projesi – İslami İlimler Akademisi

Dev Külliye Projesi ile İslam’ın ve Kültürümüzün öğrenilmesi, öğretilmesi, yaşanması ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz. Projemiz neslimizin Kur’an ve sünnet çerçevesinde yetiştirilmiş ve terbiye edilmiş imanı kâmil , ahlâkı güzel insanlar olarak yetiştirilmesine katkı sağlayıcı niteliktedir. Bu bağlamda Dev Külliye Projesi kültürümüzün, dini ve ahlaki değerlerimizin yaşatılmasında, geleceğin İslam alimlerinin yetişmesinde önemli bir role sahip olacaktır.

Bu yapı Türkiye ve Dünyanın çeşitli coğrafyalarından gelecek öğrenciler ile adeta ümmetin buluşma mekanlarından bir tanesi olacaktır. Erzurum Merkeze bağlı Aziziye Mevkiinde kendi mülkümüz 61 dönüm (61.000 m2 ) arsa üzerinde, 2016 Haziran ayında başlayan İslami İlimler Akademisi inşaat projesinin üç bloktan oluşan ilk etabı tamamlanmıştır. Toplam 130.000m2 kapalı alana sahip olacak projenin 20.000m2 kapalı alanında yaklaşık 500 hafızlık öğrencimiz 2018 yılında eğitimlerine başlamıştır.

Külliye’nin Bölümleri

DERSLİKLER

Hem hafız hem mühendis, hem hafız hem doktor, hem hafız hem öğretmen olmak hayaliyle yetiştirdiğimiz çocuklarımız Kur’an’ın ışığında, temel İslami ve beşeri ilimleri alarak çağın tüm meşru imkanlarından istifade ediyorlar.

KÜTÜPHANE

Eğitimlerine devam eden talebelerimiz külliye içerisinde bulunan kütüphanede binlerce kaynağa ulaşabiliyor ve çeşitli araştırmalarını internet üzerinden yapabiliyor.

KONFERANS SALONU

Ulusal ve uluslararası seminer ve konferanslara ev sahipliği yapacak kapasitede tasarladığımız konferans salonumuz yeterli kişiye hizmet verebilecek büyüklüktedir.

Dev Külliye - Yemekhane ve Mutfak

YEMEKHANE VE MUTFAK

Külliye içerisinde eğitim gören ilim talebelerimize her gün sıcak yemek sunuluyor, bunun yanı sıra ihtiyaç sahibi aileler de bu hizmetten faydalanıyor.

Dev Külliye - Terzihane

TERZİHANE

İlim talebelerimizin ve eğitim kadromuzun giyim ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında külliye içerisinde terzihanemiz bulunmaktadır.

Dev Külliye - Yatakhaneler ve Lavabolar

YATAKHANELER VE LAVABOLAR

Talebelerimizin günün yorgunluğunu atıp iyi bir şekilde dinlenebilecekleri yatakhaneler ve hijyenik bir ortamda ihtiyaçlarını görebilecekler lavabolar, abdesthaneler ve banyolar oluşturduk.

İSLAMİ SANATLAR EĞİTİM MERKEZİ

Medreselerimizde eğitim gören ilim talebelerimiz ve hafızlarımızın el becerilerini geliştirmeleri adına İslami Sanatlar ve Hat Sanatları alanında eğitim verilmektedir.

DEV KÜLLİYE CAMİİ

Külliyemiz içerisinde yer alan Dev Külliye Camii’nin iç kapasitesi 4.500 kişi olacaktır. İlim talebelerimiz desteklerinizle inşa edilecek olan bu camide ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekler.

SOSYAL ALANLAR

Öğrencilerimizin sosyal aktivite yapmalarına olanak sağlayacak olan sosyal alanlarımız bünyesinde; havuz, okuma salonları, açık kapalı spor alanları, halı saha, basket sahası ve yürüyüş yolları bulunacaktır.

Külliye Zaman Çizelgesi


Hafızlık Eğitim Merkezi
Hazırlık eğitimini alan öğrencilerimiz hafızlık kursunda ortalama 18 ay içinde hafızlığını tamamlayarak dönem sonunda hafızlık belgesini alabileceklerdir.

Okul Beraberinde Ortaöğrenim kurumlarında eğitimi devam eden öğrencilerimize hafızlık eğitimi verilecektir.

İbtida Hafızlık

Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuma, talim, tecvid bilgisi ve ilmihal bilgisi eğitimleri verilecektir

Arapça Eğitim Merkezi

Çağımızın İmam-ı Gazalilerinin yetişeceği merkezimizde İslami İlimlerin tüm dallarında (Fıkıh, Hadis, Usul vb.) eğitim verilecektir.


külliye - tanıtım broşürü - site
WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım