Battaniye Yardımları

Mazlum coğrafyaların şefkat eli olan Vuslat Derneği olarak bağışçılarımızı iyiliğe ulaştırmaya devam ediyoruz. Çadır kentlerde yaşamak zorunda olan Müslüman kardeşlerimizin soğuk kış günlerinde en çok muhtaç olduğu battaniye ihtiyaçlarını karşılıyor, sizleri de bu hayra davet ediyoruz.

Battaniye Yardımları

Günümüzde çadır kentler, içerisinde yüz binlerce mazlum Müslüman’ı barındırıyor. Savaş ve zulmün her geçen gün arttığı coğrafyaların kışı da sert geçmeye devam ediyor. Sıcak bir battaniye, kimi zaman yüzlerde tebessüm, gönüllerde kardeşlik doğurur. Masum yetimlerin ömre bedel sevinci olur kimi zaman.

Kardeşlik; o sıcak battaniyenin vuslatına erişmektir. Hüzünlü sevinçlerle kalplere dokunmaktır. Soğuktan titreyen bedenlerin elinden tutmaktır. Havalar soğumaya devam ediyor. Kış giderek çetinleşiyor. Soğuktan korunmak bizim için sıcaklık seviyesini bir tuşla yükseltmekten ibaretken kardeşlerimiz cılız yanan ateşin başında çaresiz bekliyor.

Ümmetin masum evlatları sessizce feryat ediyor. Sarılacak sıcak bir battaniye, başını sokacak bir yuva arıyor. En insani ihtiyaçlarını bile gideremiyor, geleceğe umutla bakamıyor yavrularımız. Ümmetin anneleri kar üstünde pabuçlarıyla yaşam mücadelesi vermeye devam ederken, kundaktaki çocuklarının başında üşüyerek bekliyor. Soğuktan titreyen bedenlerini sarıp sarmalıyor, anne şefkatiyle kucaklıyor yavrularını.

Sıcak bir battaniyenin arayışında yavrularımız. Çamurlu ayaklarıyla dolaşıyorlar karla kaplı çadır kentler arasında. Yaşamak mülteciler için kardeşinin battaniyesi, yorganı, sobası oluyor bu zamanlarda.

Vuslat Battaniye Yardımı

Vuslat Derneği olarak “Battaniye Projesi” kapsamında mazlum coğrafyalarda yaşayan kardeşlerimize battaniye yardımları ulaştırıyoruz. Sizlerin de destekleriyle yaptığımız yardımlar sayesinde binlerce mazlum kardeşimiz soğuk kış günlerini battaniyesiz geçirmiyor.

Bağışçılarımızın desteğiyle binlerce aileye çadırda süren zorlu yaşamlarında yaz-kış en temel ihtiyaçları olan battaniye yardımlarımız ile destek oluyoruz. Dağıttığımız binlerce battaniyeden birine de siz vesile olabilir, bir ailenin yuvasını ısıtabilirsiniz. Battaniye bedeli 100 TL ‘dir.

Siz de bu hayra ortak olmak istiyorsanız çadır kamplarda yaşayan mazlum kardeşlerimize battaniye yardımı için “VUSLAT” yazıp 6067‘ye gönderebilir, 20 TL bağışlayarak bir mazlumu kardeşliğinizle ısıtabilirsiniz.

Ayrıca internet sitemizin bağış kısmından ya da anlaşmalı banka hesapları yoluyla da bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.