Yetim | Vuslat Derneği

Yetim

İnsani yardım ve İslami eğitim çalışmalarına Türkiye’de ve dünyada 30 farklı mazlum coğrafyada devam eden Vuslat Derneği yetimlerin yüzündeki tebessüm, gönüllerindeki dua olmaya devam ediyor. Derneğimizin insani yardım çalışmaları kapsamında her geçen gün daha çok yetimin yüzünde bir tebessüm oluşturabilmek için canla başla çalışmayı sürdürüyoruz.

Yetim VuslatÇeşitli sebeplerle ailelerini kaybeden ya da ailelerinden koparılan ve zorlayıcı şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışan daha çok yetime şefkat elimizi uzatabilmek için siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle ulaşmaya devam ediyoruz.

Peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor; “Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.”

7 milyarlık dünya nüfusunun 2,2 milyarını çocuk nüfus oluşturuyor. Dünyada resmi olmayan rakamlarla beraber 200 milyonun üzerinde yetim çocuğun bulunduğu tahmin ediliyor. Mevcut sıcak çatışma bölgeleri, bu sorunun her geçen gün daha da büyümesine sebep oluyor. Dünya genelinde her gün ortalama 10.000 çocuk savaş, yoksulluk, açlık veya bunlara bağlı sebeplerle hayatını kaybediyor. Bu çocukların büyük bölümünün kimsesiz olduğu biliniyor. Sadece küresel HIV salgını dolayısıyla 30 yıl boyunca, tahminen 17 milyon çocuk HIV nedeniyle bir veya iki ebeveynini kaybetti; bu çocukların yüzde doksanı yaşıyor. Yılda 1 milyondan fazla çocuk bu ölümcül virüs dolayısıyla yetim ve öksüz kalıyor.

Yetim Vuslat

Vuslat Derneği olarak dünyamızda ki bu problemi biliyor ve problemi çözebilmek adına yetimlerin en çok yaşadığı bölgeler Asya, Afrika, Latin Amerika ve Orta Doğu’da yetimlere destek oluyoruz. Başlatmış olduğumuz projeler ile yetimlere destek sağlıyor, yetimhane inşa ediyor, hali hazırda hizmet veren yetimhanelere destek oluyoruz. Her geçen gün eklenen yeni çalışmalarımızla yetim evlatlarımızı topluma geri kazandırmayı, kendi kendine yetebilecek, dinini yaşayabilecek ve öğrendikleri ile gelecek nesillere ışık tutacak fertler olabilmeleri için çalışıyoruz.

Sizler de bir yetimin gönlündeki duaya talip olmak isterseniz web sitemiz üzerinden “Yetim Büyütüyorum” projemiz için online bağış yapabilirsiniz. Bir yetimin aylık ihtiyacını karşılamanın bedeli 200 TL’dir. Dilerseniz her ay düzenli ödeme yaparak bir yetimin tüm bakım masraflarını da üstlenebilirsiniz. Gelin, yetimlerin hayır duasını alalım! Siz de yetimlerin yüzünde bir tebessüm olun!

WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım