Kumanya Bağışı

Kimsesizlerin kimsesi, ilim talebelerinin yoldaşı olan Vuslat derneği yılın tüm zamanlarında yardıma muhtaç kimselere bağışçılarının vesilesiyle yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Birçok yardım kampanyası ve bağış projesi gerçekleştiren derneğin yardım faaliyetlerinden bir tanesi de yardıma muhtaç kimselere kumanya yardımı yapmak. Yoksullara ve mazlumlara temel ihtiyaçlardan oluşan kumanya hazırlayan ve ulaştıran dernek, tüm bu faaliyetlerini şeffaf bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kumanya Bağışı

Hem İçişleri Bakanlığı hem de bağımsız bir denetim şirketi tarafından periyodik olarak denetlenen Vuslat Derneği, hayırsever bağışçıları sayesinde yardımlarını doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Özellikle Ramazan ayında paylaşmanın ve dayanışmanın güzelliklerinden istifade etmek isteyenler vesilesiyle ihtiyaç sahiplerine ve ilim öğrencilerine ulaşan kumanyalar yılın diğer zamanlarında da aksamadan dağıtılmaya devam ediyor. Temel gıda ürünlerinin yer verildiği kumanyalar Ramazan aylarında daha yoğun olmakla birlikte yılın diğer aylarında da mazlumların sofrasına ulaştırılmaya devam etmektedir.

Yurtdışı Kumanya Bağışı

Yoksul Müslüman kardeşlerine yardım elinizi uzatmak isterseniz sizler de bir kumanya bağışlayarak bir mazlumun sofrasını şenlendirebilir ve yardımlaşmanın nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Allah-ü Teâlâ buyurmuştur ki, “Bir mümin, aç bir mümini doyurursa, Allah da o kimseyi cennet meyveleriyle doyuracaktır. Yine bir mümin, susuz kalan bir mümine bir şeyler içirip susuzluğunu giderirse, Allah kıyamette ona (misk ile mühürlenmiş lezzetli bir içecek olan) ‘Rahîk-ı Mahtûm’dan içirecektir. Yine bir mümin, elbiseye ihtiyacı olan bir mümini giydirirse, Allah da ona cennetin yemyeşil elbiselerinden giydirecektir.” (Tirmizî, Kıyâme, 18)

Gazze Kumanya
Tanzanya Kumanya

Vuslat Derneği kimsesizlerin kimsesi olmak için canla başla çalışmaya devam ediyor. Hayırsever bağışçılarının destekleri sayesinde binlerce ilim talebesinin sofrasına ekmek götüren ve yardıma muhtaç ailelerin sofrasına aş koyan dernek bünyesindeki faaliyetlere katılmak ve paylaşmanın faziletlerine nail olmak istiyorsanız bağış yaparak siz de bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kumanya içerisinde ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak; yağ, un, şeker, tuz, kuru bakliyat gibi temel gıda malzemeleri bulunmaktadır. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ve ilim yolundaki talebelere ulaştırılan kumanya dağıtım kampanyasına katılım sağlayarak siz de bir mazlumun yüzündeki gülümsenin sebebi olabilirsiniz.