Filistin-Gazze Acil Yardım

İşgalci İsrail ordusunun mazlum Filistin halkına uyguladığı ambargo ve saldırılar, son günlerde şiddetini arttırdı. İsrail’in, Müslümanların ilk kıblesi olan Kubbetü’s –Sahre’nin bulunduğu Mescid-i Aksa bölgesi başta olmak üzere Gazze’de ve Filistin’in muhtelif bölgelerinde uyguladığı insanlık dışı faaliyetler, Filistinlilerin haklı olarak başlattığı “Aksa Tufanı Harekatı” ile karşılık buldu.

İsrail ordusu, Filistinli grupların yıllardır süren İsrail zulmüne karşılık vermesini bahane bilerek çatışmaların şiddetini arttırdı ve çatışmalar, İsrail'in Gazze'de katliam ve soykırım gerçekleştirmesine kadar ulaştı.

Filistin-Gazze Acil Yardım

Filistinli Kardeşlerimiz Bombalar Altında

İsrail, Filistinli grupların operasyonuna karşılık Gazze’deki mazlum halka şiddetli hava saldırıları düzenledi. On Binlerce masum insan bu saldırılarda şehit oldu ve on binlercesi de yaralandı. İsrail’in insanlık dışı eylemleri yaralıları taşıyan ambulans ve hastaneleri de etkiledi. Filistinli mazlumlar elektrik, yiyecek, yakıt ve ilaç gibi temel ihtiyaçların temininde de sorun yaşıyor.

Vuslat Gazze’de Kardeşlerimizin Yanında!

Siyonist İsrail ordusunun savaş ahlakını ve insani değerleri hiçe saydığı Gazze bombardımanları, Filistinli masum sivillerin yaralanması yahut hayatını kaybetmesi ile sonuçlanıyor. Biz biliyoruz ki “Allah yolunda öldürülenler ölü değillerdir. (Bakara, 154)” Yine biliyoruz ki bir Müslüman, zorda olan diğer Müslüman kardeşine yardım etmekle mükelleftir.

Vuslat Derneği olarak başlattığımız “Gazze Acil Yardım” çalışmamız ile Gazze’de yaşanan insanlık dışı faciaya merhem olmaya gayret ediyoruz. Bölgede yaşanan sorunlar ciddi derecede büyüdü ve Filistinli kardeşlerimizin ihtiyaçları her geçen dakika artıyor. İsrail’in zulmüne karşı bir şeyler yapmak her Müslüman’ın görevi. Bunun için yapacağımız tek şey dualarımız ve malımız ile mazlumların yanında olmak.

İşgalci İsrail'in Gazze'yi hedef gözetmeksizin bombalamaya başladığı ilk günden beri var gücümüzle Gazzeli kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle Gazze'ye yakıt, giyim, su, hijyen paketi, tıbbi malzeme, sıcak yemek, gıda ve nakdi yardımlarda bulunduk. Tüm bunlarla birlikte Gazze'nin Han Yunus bölgesinde barınan çocuklar için çocuk etkinliği düzenledik. Yine hayırseverlerimizin destekleriyle bölgedeki ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sizlerin destekleriyle Filistin’de acil yardıma ihtiyaç duyan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için çalışıyoruz. Yapacağınız her bir bağış bölge halkının temel ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olacaktır. Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.

Filistin-Gazze Acil Yardım
Filistin-Gazze Acil Yardım
Filistin-Gazze Acil Yardım
Filistin-Gazze Acil Yardım

Gazze Son Dakika

Gazze’de yaşanan katliam tüm şiddetiyle devam ediyor. İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki elektrik ve suyu kesmesinin ardından Gazzeli kardeşlerimiz bir ayı aşkın bir süredir elektrik ve susuz yaşam mücadelesi veriyor.

İşgalci İsrail, saldırıların başladığı 7 Ekim tarihinden itibaren on binlerce ton mühimmat ile Gazze’ye hava saldırıları düzenledi. Bu saldırılar neticesinde resmi rakamlara göre şehit olanların sayısı 14.854'ü aştı. Şehitlerin 6.150'si çocuklar ve 4 binden fazlası da kadınlardan oluşturuyor. Gazze'deki yaralı sayısı ise 36 bini aştı. Üstelik yaralıların yüzde 70'i kadın ve çocuklardan oluşuyor.

Gazze Yardım

“Gazze Acil Yardım” çalışmalarımıza destek olmak isteyen bağışçılarımız;

  • Derneğimizin Genel Merkezini ziyaret ederek elden nakit bağış yapabilir.
  • vuslat.org.tr web sitemiz üzerinden online olarak bağış yapabilir.
  • Banka hesaplarımıza Havale/EFT yolu ile bağış yapabilir.
  • GAZZE yazıp 6067’ye SMS göndererek 20 TL bağışta bulunabilir.
  • GAZZE yazıp 6068’e SMS göndererek 70 TL bağışta bulunabilir.
  • Çağrı Merkezimizin 0212 659 28 80 numaralı hattını arayarak bağış yapabilir ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilir.