Şadırvan

Dünya üzerindeki su kaynakları her geçen gün azalırken gündelik hayatımızda su yokluğunu tahayyül etmekten dahi ürperen bizler, Asya ve Afrika’da yaşanan susuzluk karşısında da aynı ürpertiyi hissediyor muyuz? Çocuklarına temiz su içiremeyen anneler, kirli sudan kaynaklı hastalıklarla boğuşan yavrular bizlerin hayatında ne kadar yer ediniyor?

Vuslat Derneği olarak tüm bu yaşananlara şahit oluyor, siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle Asya ve Afrika’ya temiz su ulaştırmaya gayret ediyoruz. Temiz suya kavuşan mazlumların gözlerindeki parıltı, yüzlerindeki tebessüm bizlere güç vermeye devam ediyor. Gelin, gücümüze güç katalım, Asya Şadırvan Projemize desteğiniz ile sudan mahrum gönüllere bir yudum umut olalım!

Su Kuyusu Asya Şadırvan

Asya Şadırvan

(Asya 12 Çeşmeli Elektrikli Şadırvan) Asya kıtasında kirli suya bağlı hastalıkların ve ölümlerin arttığı bölgelerde; temiz suya ulaşmak için uzun yollar kateden kardeşlerimize su kuyuları açıyoruz. Vuslat Derneği olarak Asya’da: Bangladeş, Sri Lanka, Arakan ve Filipin’de 5000’in üzerinde orta ölçekli su kuyuları açarak yüzbinlerce ailenin temiz su ihtiyacına derman olduk.

Cami, medrese, kurs gibi merkezi konumdaki yerlerde ise daha fazla insanın faydalanabileceği büyük şadırvan projelerimizle bölgenin en büyük ihtiyacına destek oluyoruz.

Hem eğitim faaliyetlerine katkı sağlamak hem de temiz su sıkıntısını gidermek için; büyük sondajlı derin su kuyuları ile nüfusun yoğun olduğu bu bölgelerde binlerce insanın istifade edeceği elektrikli, 12 adet musluğu bulunan tam donanımlı şadırvanlar inşa etmekteyiz.

Bağışçının isminin verilebildiği ve açılış görüntülerinin bir teşekkür plaketiyle bağışçımıza ulaştırılacağı Asya Büyük Şadırvan Projesini 50.000 TL ile inşa edebilir, böyle kıymetli bir kalıcı eserin bânisi olabilirsiniz.

Afrika Çeşmeli Su Kuyusu

Afrika Çeşmeli Su Kuyusu

Afrika kıtasının dört bir yanında yardımsever milletimizin ve devletimizin inşa ettiği eserler milyonlarca insana hizmet ediyor. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır düsturuyla ecdadımızın yaptığı gibi yeryüzünde sebiller inşa etmeye, insanları en temel ihtiyaçları olan temiz suya kilometrelerce yürümeden erişebilecekleri kuyular açmaya devam ediyoruz.

Afrika kıtasında açtığımız orta ölçekli su kuyularının yanı sıra özellikle cami, mescid, medrese, meydan gibi yerlerde; nüfusun yoğun olduğu alanlarda inşa ettiğimiz Afrika Çeşmeli Su Kuyusu Projelerimiz ile hem ilim ve ibadet meclislerine abdesthane hizmeti veriyor hem de çevrede yaşayanların temiz su ihtiyacını karşılıyoruz. Açılan su kuyularından sadece insanlar değil hayvanlar, bitkiler ve tüm canlılar su ihtiyacını karşılamakta.

9 musluğu bulunan, depolu, derin sondaj ile en temiz suyun çıkarıldığı büyük şadırvanlara; aşırı sıcakların olduğu ve temiz su mücadelesi veren Afrika ülkelerinde çokça ihtiyaç duyulmaktadır.

Bağışçının isminin verilebildiği ve açılış görüntülerinin bir teşekkür plaketiyle bağışçımıza ulaştırılacağı Afrika Çeşmeli Su Kuyusu Projesini 75.000₺ ile inşa edebilir, böyle kıymetli bir kalıcı eserin hayır sahibi olabilirsiniz.