Bir Çanta Bin Umut Projesi

Savaş, abluka ve yoksulluğun gölgesinde eğitimlerine devam etmekte zorlanan Filistinli kardeşlerimizin eğitim ihtiyaçlarını sizlerin destekleriyle gideriyoruz. Bir Çanta Bin Umut Projemiz ile Gazze Şeridi’ndeki yetim, engelli, yoksul ve savaş mağduru çocukların tüm eğitim ihtiyaçlarını (pantolon, gömlek, önlük, çanta ve kırtasiye malzemeleri) karşılamayı hedefliyor, onların okuma isteklerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Battaniye Yardımları

İşgalci İsrail Devletinin Filistin halkına karşı uyguladığı zulüm, hiç şüphesiz eğitim-öğretim hayatına devam eden öğrencileri de etkiliyor. Ülke içerisinde yaşanan çatışmalar, öğrencilere psikolojik zarar verdiği gibi aileler de yaşadıkları yoksulluk sebebiyle evlatlarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyor. Öyle ki Gazze Şeridi’ndeki Eğitim Bakanlığı, ihtiyaç sahibi öğrencileri destekleme ve ülkedeki eğitim sürecine katıkıda bulunma çağrıları yapıyor.

Vuslat Derneği olarak 21 yıllık faaliyetlerimiz kapsamında, nerede bir ihtiyaç var ise oraya el uzatmayı kendimize şiar edindik. Bu bağlamda, yeni eğitim-öğretim döneminin başlayacağı şu günlerde, Gazze Şeridi’ndeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin eğitim eksikliklerini gidermek için çalışmalara başladık. Bir Çanta Bin Umut Projesi ile Filistinli öğrencilerimizin eğitim hayatı boyunca ihtiyaç duyacakları çanta, kalem, silgi, defter, boya kalemi, cetvel gibi tüm kırtasiye malzemeleriyle birlikte pantolon, gömlek ve önlükten oluşan okul üniformalarını da karşılamayı hedefliyoruz.

Bir Çanta Bir Umut Projesi’nin amacı, ülkelerinde yaşanan sorunlardan dolayı moral ve motivasyonunu kaybeden, İsrail’in 17 yıldır uyguladığı amborgodan dolayı eğitim ihtiyaçlarını temin edemeyen öğrencilerin, eğitim hayatlarına sağlıklı bir psikoloji ile başlamalarını sağlamaktır. Şehit evlatları, yetimler, engelliler ve savaş mağdurlarının eksikliklerini gidermek siz değerli hayırseverlerimizin elinde.

Gazze Şeridi’ndeki bir öğrencinin eğitim masrafı 500 TL’dir. Yapacağınız bağış ile bir öğrencinin hayatının değişmesine, yarınlara umutla bakmasına vesile olabilirsiniz.