Deprem Acil Yardım

Kahramanmaraş merkezli olup 10 ilimize etki ederek büyük yıkıma sebep olan 2 büyük depremin ardından tüm Türkiye afetzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için seferber olmuş durumda.

Devlet millet el ele; insanlık tarihinin en büyük afetlerinden biri olan bu depremin ardında bıraktığı acıları hafifletmek, maddi ve manevi sonuçlarını iyileştirmek için Vuslat Derneği olarak ilk günden itibaren 6 şehirde 8 ayrı koordinasyon merkezimizle bağışçılarımızın emanetlerini zor durumda olan afetzede kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Deprem 2023

İlk Saatlerde Bölgeye Ulaştık

En zorlu süreçler olan ilk saatlerde yolların kapanmış olmasına rağmen bölgeye ulaşan ekiplerimizle; ekmek, su, sıcak çorba gibi temel ihtiyaçlara destek olduk. İlk 48 saatlik süreç sonrası; barınma, ısınma, gıda, temizlik gibi diğer acil ihtiyaçların karşılanması için Türkiye’nin dört bir tarafından en hızlı şekilde bölgeye ulaşacak yardım tır ve kamyonlarını yola çıkardık.

Deprem Yemek Dağıtımı
Deprem Yemek Dağıtımı

“Gün Birlik ve Beraberlik Günü, Kardeşlik ile Acılarımızı Sarıyoruz”

Aziz milletimiz dünyanın neresinde bir afet, savaş, kıtlık vb durum gelişse asla kayıtsız kalmamış tüm imkanlarını seferber etmiştir. Şimdi de Anadolu’nun merhameti; kendi canını kurtarmak, acısına kardeş olmak için seferber olmuş durumdadır. 163 saha görevlimiz/gönüllümüz ile zorlu koşullarda mücadele ederek 3 aşevi kurduk ve günlük 15.000 kişilik sıcak yemek/kahvaltı ikramında bulunduk.

Binlerce dua ve teşekkür yükseldi kardeşliğimizle gökyüzüne.. Kurduğumuz sahra mutfaklarımızda afetzede kardeşlerimize sıcak yemek ikramımız devam ediyor. Siz de bir kardeşlik sofrasıyla bu merhamet aşına ortak olabilirsiniz.

Kurban Etlerimiz Depremzede Ailelere

Vuslat Derneği olarak yıl boyu bağışçılarımızın çeşitli niyetlerle kestirmek istediği adak, akika, şükür ve nafile kurbanlarını kestirip medrese talebelerimize ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyorduk. Afetle birlikte kesilen kurbanların etlerini; bölgede kurduğumuz aş evlerinde yemeklere konulmak üzere ve kavurma yapılarak çadır ve konteynerlerde kalan ailelere ikram edilmek üzere bölgeye sevk ediyoruz.

Siz de adak kurbanınızı, doğmuş çocuğunuz vesilesiyle kestireceğiniz akika kurbanınızı, Allah’a şükür vesilesiyle kestireceğiniz şükür ve nafile kurbanlarınızı 2.500₺ bedelle (küçükbaş) Vuslat Derneği’ni vekil kılarak depremzede kardeşlerimize ikram edebilirsiniz.

Her Aileye Sefer Tası

Her Aileye Sefer Tası

Çadır ve konteynerlerde kalan afetzede ailelerin aş evlerimizden aldıkları yemeklerini koyup ailece sofra kurabilecekleri sefer tası setini hediye ediyoruz.

Deprem sonrası bir çadıra veya bir konteynere sığınan afetzedeler aileleriyle birlikte aynı sofrada yiyecekleri yemeklerini muhtelif aş evlerinden temin ediyorlar. Ancak bir çoğu plastik kovalarda ağzı açık şekilde taşıdıkları yemeklerini ısıtabileceklere tencerelere vs de sahip değiller. Ailelerimize hediye edeceğimiz sefer tası setleriyle bir nebze bu süreçlerine katkı sağlamaya gayret ediyoruz.

Her aileye sefer tası kampanyamız ile siz de bölgede önemli bir ihtiyaç olan bu seferberliğe destek olabilirsiniz. Sefer tası seti bedeli 400₺

Soba ve Yakacak Desteği
Soba ve Yakacak Desteği

Soba ve Yakacak Desteği

Çadırlarda kalan yüzbinlerce vatandaşımız için kış günlerinin zorlu soğuğunda soba ve yakacak en öncelikli ihtiyaçlardandı şüphesiz; civar şehirlerden yüklediğimiz kamyonlarla soba ve borularını, ayrıca tonlarca yakacak odun ve kömürünü bölgeye ulaştırdık. Hala büyük ve daimi ihtiyaç olan yakacak odun için 1 tonu 3000₺ bedelle siz de destek olabilirsiniz.

Battaniye Yardımları

Geceleri soğukla birlikte enkaz başında çaresizce bekleyen binlerce afetzedeye Uşak’taki fabrikadan gönderdiğimiz battaniye tırları en önemli ihtiyaca cevap vermiş oldu.

Temel Gıda Ürünleri

Artık çadırlar kurulmuş, sobalar tütmeye başlamış ve yemek yapma imkanı olan aileler için kuru gıda ihtiyacı oluşmuştu. Temel gıda malzemeleri ve kahvaltılık ürünlerden oluşan gıda kumanyalarını zor durumdaki kardeşlerimize ulaştırdık. Bu sürecin aylarca devam etmesi beklenmekte ve gıda kumanya yardımlarımızın devamı büyük önem taşımaktadır. Siz de şu kıymetli günlerde gıda desteğiyle kardeşlerimizin yanında olabilirsiniz.

Hijyen Paketi
Hijyen Paketi

Temizlik ve Hijyen Malzemeleri

Elektrik ve su hizmetinin zarar gören alt yapılar sebebiyle verilemediği bölgede temel insani ihtiyaçlardan yoksun bir yaşamın zorluğu, deprem travması geçirmiş vatandaşlarımız için ayrı bir çaresizliğe dönüşmüştü. Bu süreçte özellikle hastalıkların oluşmaması ve kişisel hijyen malzemelerinin bir an evvel zorlu koşullarda günlerini geçirmek durumunda olan afetzede kardeşlerimize ulaştırılması için; temizlik ve hijyen paketleri oluşturup tek tek dağıtımlarını gerçekleştirdik. Siz de temizlik ve hijyen paketini 250₺’lik bağışınızla bir aileye ulaştırabilirsiniz.

Oyuncak Dağıtımı
Oyuncak Dağıtımı

Bebek ve Çocuklarımızı Önceliyoruz

Bebek bezi, bebek maması gibi acil ihtiyaçları bebekli ailelere ulaştırıp, çocuklar için oyuncak ve kendilerini mutlu edecek atıştırmalık hediyeleri ihmal etmedik.

Çay Seti Paketi

Çadırlarda kurulan sobaların üzerinde hem sıcak su ihtiyacını karşılayacak hem de çay ihtiyacına cevap verecek olan çaydanlık, bardak, çay, şeker ve kaşıktan oluşan bir seti ziyaret ettiğimiz çadırlarda hediye ediyor, yaraları birlikte saracağımızın inancını yineliyoruz. Çay seti paketini 250₺ ile bir aileye hediye edebilirsiniz.

Deprem Giyim Desteği
Deprem Giyim Desteği
Deprem Giyim Desteği
Deprem Giyim Desteği

Kışlık Giysi, Çamaşır ve Acil İhtiyaçlar

Depremzede vatandaşlarımızın büyük kısmı gece yarısı gerçekleşen depremin telaşıyla can havliyle kendini dışarı atmış ve yanlarına hiçbir şey alamamıştı. Kışlık giysi; mont, kazak, atkı, bere, çorap, bot, içlik vb gibi kıyafetleri dağıtıp, en önemli ihtiyaçlardan olan çamaşır ihtiyacına cevap verecek dağıtımlarda bulunduk.

Ayrıca bölgede görev yapan arama kurtarma, kolluk kuvvetleri, yardım görevlilerine ve depremzede kardeşlerimize powerbank, pil, fener, tüp ve akaryakıt gibi ihtiyaçlara imkanlar dahilinde destek olmaya gayret sarfettik. Bu bağlamdaki yardımlarımız devam etmektedir.

Deprem Bölgesinden Tahliye Edilen Ailelere Nakdi Yardım

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen depremzede ailelerimizle birlikte muhtelif illere göç ederek hayata tutunmaya çalışan afetzede kardeşlerimize nakdi yardımlar ulaştırıyoruz.

Deprem Acil Yardım

Merkez üssü Kahramanmaraş olan büyük deprem, 10 ilimizi etkiledi. Bu illerimizdeki depremzede ailelerimizle birlikte muhtelif illere göç ederek hayata tutunmaya çalışan afetzede kardeşlerimize nakdi yardımlar ulaştırıyoruz. İstanbul başta olmak üzere, tüm illerimizden gelen nakdi ihtiyaç taleplerini değerlendirmeye gayret ediyoruz. Ekiplerimiz vasıtasıyla ailelerimizle iletişime geçiyor ve nakdi ihtiyaçlarını gideriyoruz. İhtiyaçların giderilmesi ve yaraların sarılması için siz kıymetli bağışçılarımızı desteğe davet ediyoruz. Gelin, bu zor günleri hep birlikte aşalım!

Deprem Acil Yardım
Deprem Acil Yardım