Şebekeli Su Kuyusu

Kuzey Afrika’nın en yoksul ülkelerinden Sudan’da jeneratörü, kazan odası ve kazan boru şebeke sistemi bulunan su kuyuları açıyoruz. Açılacak kuyulardan 1000 aile –yaklaşık 5.000 bin kişi- faydalanacak.

Şebekeli Su Kuyusu

Asya ve Afrika’da bulunan birçok ülkede temiz su problemlerinden dolayı hastalıklar ve salgınlar ortaya çıkmaktadır. Dünyada 1 milyara yakın insanın temiz suya erişiminin olmadığı bilinmektedir. Özellikle Afrika’da daha yoğun yaşanan temiz su problemi bölgede yaşayan halkı zor koşullarda yaşamaya itmektedir.

Afrika’nın istikrarsız ülkelerinden olan Sudan’da, zor şartlarda yaşamak zorunda kalan kardeşlerimize su kuyusu projemiz ile destek oluyoruz. Sudan’da açılacak su kuyuları ile 1000 hanenin faydalanacağı ve yaklaşık 5000 kişinin temiz suya erişeceği kuyuyu bağışçılarımız marifetiyle hayata geçiriyoruz. Toplam bedeli 500 bin TL olan kuyunun hisse bedeli ise 1000 TL.

Şebeke Sistemi İle Su Evlere Ulaşacak

Sudan’da açılacak su kuyuları sondaj tekniği ile 100 metre derinliğe inilerek projelendirildi. Bu sayede açılacak kuyuların ömrü çok daha uzun olacak. Su kuyularının içerisinde 5.000 LT kazan bulunacak ve kazan odası ile kaliteli malzemelerden üretilmiş boru şebeke sistemi inşa edilecek. Kurulacak jeneratör odası sayesinde şebeke sistemi evlere su dağıtacak.

Şebekeli Su Kuyusu

Kazan odası ve kazan boru şebeke sistemi de bulunan su kuyularında 25 kw’lık Jeneratör kullanılarak ve şebeke yapılarak bölgede yaşayan insanların evlerine kadar su ulaştırılacak. Siz de 1000 TL karşılığında hisse bağışlayarak bu hayra ortak olabilirsiniz.

Savaş öncesi açmaya başladığımız ve halen açılışlarına devam ettiğimiz şebeke sistemli su kuyularının iç savaşın en yoğun yaşandığı günlerde bölge halkının içme suyu ihtiyacını gördüğünü, binlerce insanın bu zor günlerde susuzluğuna çare olduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

Sudan'da Açtığımız Şebekeli Su Kuyuları

  • Ramazan-ı Şerif Su Kuyusu (2022)
  • 15 Temmuz Şehitleri Su Kuyusu (2022)
  • Ayasofya-i Kebir Camii Şerif Su Kuyusu (2023)
  • 6 Şubat Deprem Şehitleri Su Kuyusu (2023)

Açılacak kuyulara destek vermek isteyen bağışçılarımız Vuslat internet sitemizden, dernek genel merkezimizden, ilgili hesap numaralarımıza “EFT/havale” yoluyla ya da “0212 659 28 80” numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destekte bulunabilirler.

Afrika’da su kuyusu açtırma bedeli 75.000 TL’dir. Afrika’da bir çeşme bedeli 12.500 TL’dir. Sudan’da açacağımız şebekeli su kuyumuzun hisse bedeli 1.000 TL’dir.

Şebekeli Su Kuyusu, derin sondaj sonrası elde edilen ve 5.000 litrelik büyük depoda sürekli hazır bulunan temiz ve içilebilir suyu jeneratör ve boru sistemi marifetiyle bölge halkının evlerine kadar ulaştıran kuyudur.

Afrika, bulunduğu coğrafi konum sebebi ile kuraklıktan kaynaklı su sorunu yaşamaktadır.