Çeşmeli Su Kuyusu

Nerede bir ihtiyaç sahibi var ise oraya yardım elini uzatmayı kendisine şiar edinen derneğimiz, temiz ve içilebilir suyun temininde büyük sorunlar yaşayan Asya ve Afrika kıtasındaki kardeşlerimize, siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile ulaşmaya devam ediyor. Suya erişmenin güç olduğu bölgelerde, temiz ve sağlıklı olmayan sulardan meydana gelen hastalıklar, gelişim sorunları, ölümler bizlerin hassasiyet göstermesi gereken önemli bir konudur.

Nitekim Peygamber Efendimizin (S.A.V) “Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” hadis-i şerifi, suya ihtiyaç duyan kişiye yardım edilmesinin önemini ve bu yardımın Allah katındaki değerini bizlere bildiriyor.

Çeşmeli Su Kuyusu

Asya Çeşmeli Su Kuyusu Projesi

Temiz ve içilebilir suya ulaşma sorunu yaşanan Asya kıtasında, çamurlu ve içerisinde yüksek miktarda arsenik barındıran sudan kaynaklı hastalıklar mazlumları zor durumda bırakıyor. Bu duruma şahit olmak elbette bizleri bir şeyler yapmak için harekete geçiriyor.

Asya ve Afrika kıtasında gerçekleştirdiğimiz Su Kuyusu, Şadırvan, Şebekeli Su Kuyusu Projelerimize ek olarak özellikle nüfusun yoğun olduğu, medrese ve mescidlerin bulunduğu meydanlara da Çeşmeli Su Kuyusu Projemiz ile temiz ve içilebilir su ulaştırıyoruz. Çeşmeli Su Kuyusu Projesi ile bölge halkının temiz su ihtiyacı giderildiği gibi medrese ve mescitlere de abdesthane hizmeti sağlıyoruz. Açılan su kuyularından hayvan ve bitkilerin de su ihtiyacı temin ediliyor.

Zeminden 20-50 metre derine yapılan sondaj sonrası temiz su kaynağına ulaşılarak inşa edilen Asya kıtasındaki Çeşmeli Su Kuyularımız, 500 litre depoya sahip ve 7 musluktan oluşmaktadır. İnşa edilen Çeşmeli Su Kuyuları sayesinde binlerce Asyalı kardeşimiz temiz suya kavuşuyor.

Sizler de bir hisse bedeli 7.500 TL olan Asya Çeşmeli Su Kuyusu Projemize bağışta bulunarak kurumuş yüreklere su serpebilir, dualarında yer edinebilirsiniz.

Afrika Çeşmeli Su Kuyusu

Afrika Çeşmeli Su Kuyusu Projesi

Dünya üzerinde temiz ve içilebilir suyu temin etmekte sorun yaşayan bölgelerin başında Afrika kıtası geliyor. Afrika kıtasında yer alan ülkelerin çoğunda insanlar, kullanılabilir suya ulaşabilmek için kilometrelerce yol yürümek gibi birçok zorlukla mücadele ediyorlar. Onların bu zorluklarını azaltmak, dertlerini gidermek ve sevinçlerine ortak olmak için su kuyusu çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Siz değerli bağışçılarımızın destekleri sayesinde Afrika bölgesinde bugüne kadar açtığımız binlerce su kuyusu ile milyonlarca ihtiyaç sahibine temiz ve içilebilir su ulaştırdık. Çeşmeli Su Kuyusu Projemiz ile de Afrika bölgesinde nüfusu yoğun olan yerlere, meydanlara su ulaştırmaya devam ediyoruz.

Afrika kıtasında 60-100 metre sondaj sonrası temiz su kaynağına ulaşarak inşa ettiğimiz Çeşmeli Su Kuyularımız, 500 litre depoya sahip ve 6 musluktan oluşmaktadır. İnşa edilen Çeşmeli Su Kuyuları sayesinde binlerce Afrikalı kardeşimiz temiz suya kavuşuyor.

Sizler de bir hisse bedeli 12.500 TL olan Afrika Çeşmeli Su Kuyusu Projemize bağışta bulunarak temiz ve içilebilir sudan mahrum coğrafyalara destek olabilirsiniz.

Asya’da bir çeşme bedelimiz 7.500 TL, Afrika’da bir çeşme bedeli ise 12.500 TL’dir.

Kuraklık ve yoksullukla mücadele eden ihtiyaç sahiplerinin temiz ve içilebilir su ihtiyacını gidermek için su kuyusu açtırmak sevaptır.

Çeşme yaptırmak sadaka-i cariyedir. Çeşmeden su temin edildiği sürece kişinin vefatından sonra da amel defterine sevap yazılır.

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107