Vuslathane

"Vuslathane" Vuslat Derneği'nin özellikle Asya ve Afrika kıtasında yaşanan barınma sorunlarına çözüm getirme amacıyla hayata geçirdiği bir insani yardım çalışmasıdır.

Zira bu bölgelerde yaşayan birçok insan, maalesef temel insani ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Barakalarda yaşayanlar ise bu zorlukları en yoğun hisseden gruplardan biri.

Vuslathane

Barakada yaşamak, insanları doğal afetlere karşı savunmasız kılarken kötü hijyen şartları ciddi sağlık sorunlarına maruz kalmasına neden oluyor.

Ayrıca buralarda yaşayan çocuklar, eğitim fırsatlarından mahrum kalıp potansiyellerini gerçekleştirmek için yeterli desteği bulamıyor.

Umut Yuvaları İnşa Ediyoruz

Vuslat, "Vuslathane" projesiyle Asya ve Afrika kıtasında barakalarda yaşayan insanlara dayanıklı, güvenli ve sağlıklı yaşam alanı sağlayarak temel insani ihtiyaçlarına yönelik destek olmayı hedefler.

Vuslathane evleri, sadece duvarlardan ibaret değildir. İnsan sevgisi ve dayanışmasıyla inşa edilen umut yuvalarıdır.

Bu yüzden Vuslat, ihtiyaç sahibi ailelere sadece çatı ve duvarlar sağlamakla kalmayıp aynı zamanda onların yaşamlarını değiştirecek olanaklar sunmayı amaçlar.

Vuslathane
Vuslathane
Vuslathane
Vuslathane

Vuslathane Projesinin İşleyişi

"Vuslathane" titizlikle planlanıp büyük bir çaba ve işbirliği sonucunda hayata geçirilir. Projemizin başarılı bir şekilde yürütülmesi için adımlarımız şu şekildedir:

İhtiyaç Tespiti: Alan araştırmaları ve yerel paydaşlarla işbirliği ile en acil barınma ihtiyacına sahip olan aileler belirlenir.

Bağış ve Destek Toplama: Proje için gerekli kaynağı sağlamak amacıyla kampanya düzenlenir ve hayırseverlerden bağış toplanır.

Planlama ve Tasarım: İhtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesinin ardından, uygun konutların planlanması ve tasarım süreci başlar. Dayanıklı, çevre dostu ve bölgenin iklim koşullarına uygun ev modelleri belirlenir.

Yerel İşgücü ve Malzeme: Projenin sürdürülebilirliği için yerel işgücü ve malzeme kullanımına öncelik verilir. Böylece, projenin yerel ekonomiyi desteklemesi ve bölge insanına fayda sağlaması hedeflenir.

Ev Teslimi: Proje başarılı şekilde sonlandıktan sonra ihtiyaç sahiplerine evleri teslim edilir.

Vuslathane Bağışı Ne Kadar?

  1. Bir ev bedeli, 100.000 TL’dir. Bağışçılar bir ev bedelini tek başına karşılayabilir veya belirlediği miktarda bağış yapabilir.

Nasıl Vuslathane Bağışında Bulunabilirim?

  1. Derneğimizi ziyaret edebilirsiniz,
  2. Derneğimizin web sitesi vuslat.org.tr üzerinden veya
  3. 0212 659 28 80 nolu telefonumuzu arayarak “ Vuslathane” bağışında bulunabilirsiniz.

Ödemeleri Nasıl Yapabilirim?

Vuslathane Bağışlarınızı;

vuslat.org.tr internet sitesi üzerinden kredi kartı ile online bağış
Vuslat Derneği hesaplarına Havale ve EFT yoluyla
Makbuz karşılığı, elden ödeyebilirsiniz.