Dev Külliye Cami

Vuslat Derneği olarak bağışçılarımızın desteğiyle Erzurum’da 61 dönüm üzerinde hayata geçirdiğimiz Dev Külliye Projesi adım adım hedeflerine ulaşıyor. Tamamlanan 3 bloğunda 500’ün üzerinde hafızlık talebesinin eğitim gördüğü Dev Külliyemizin 4. ve 5. Bloklarının inşaatı devam ediyor. Külliyemizdeki talebelerin ve halkın ibadetgâhı olacak Camii Şerif inşaatımız da her geçen gün nihayete yaklaşıyor

Dev Külliye Cami

Kısa sürede bağışçılarımızın desteğiyle tamamlamayı hedeflediğimiz camii inşaatında; temelinde harcınız, ahiretlik kazancınız olsun diyerek hayırsever halkımızın her zaman eksik etmedikleri desteklerini ve dualarını talep ediyoruz.

Tamamlandığında 5000 talebenin eğitim göreceği Türkiye’nin en büyük İslami İlimler Akademisi niteliğinde olan Dev Külliye Projesi yurt içinden ve yurt dışından talebeleri ile kardeşliğin ve Anadolu irfanının membağı olmaya aday. Sosyal ve sportif aktivite alanları, hem pozitif hem de İslami İlimler eğitimi, ibtida-hafızlık-arapça-ihtisas gibi çok yönlü ve kademeli ilmi süreçleri ile bin yıllık medrese geleneği yeniden inkişaf ediyor.

İslami İlimler Akademisi Dev Külliye Projemizin bir kolu olan Dev Külliye Cami Projemiz ile hem külliyede eğitim gören öğrencilerimize hem de vatandaşlarımıza bir ibadetgâh kazandırmak için çalışıyoruz. Toplam inşaat alanı 1.600m² olan Dev Külliye Cami, tamamlandığında 1.500m² kullanım alanına sahip olacak. Bodrum katında 3500 kişilik konferans salonunu bünyesinde bulunduracak camimiz 930m² mahfil kat alanına sahip olacak. Taş duvarlarla inşa edilen ve Erzurum’un ikinci büyük camisi olacak Dev Külliye Cami, çift minare ve çift avludan oluşacak. Şadırvan, lavabo ve tuvaletler de camii cemaatimizin hizmetinde olacak. Toplamda mahfil kat ve bayanlara ait bölümleri ile 5000 kişinin ibadet edebileceği camimizin inşaatı bağışçılarımızın destekleri ile yükselmeye devam ediyor.

Camii Şerif inşaatına 1 m² bedeli 20.000 TL olarak destek olabilir, bu güzel ilim merkezinin daimi ibadetgahına sadakayı cariye hükmünde kalıcı bir eser kazandırabilirsiniz.

Dev Külliye Cami Projesi
Külliye Cami
Dev Külliye Cami
Dev Külliye Cami