Şefkat Çorbası

Veren el ile alan el arasında köprü olan derneğimiz, insanın olduğu her yerde ve her faydalı projede tüm imkanlarını seferber etme azmindedir. Bağışçılarımızın emanetlerini kıtalar aşarak bugüne kadar milyonlarca kardeşimize ulaştıran Vuslat Derneği, bu kez hemen yanı başımızda; hayatın koşuşturması içerisinde bir çok kez unuttuğumuz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, zor ve darda kalan insanımızın içini ısıtacak hayırlı bir proje için harekete geçiyor.

Şefkat Çorbası

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” öğüdünü kendisine şiar edinmiş, yolcuya, hastaya, sokakta kalana, darda-zorda olana bir tas çorba ikram ederek kardeşliği-paylaşmayı-merhameti bir nebze yaşatmayı hedefleyen Şefkat Çorbası Projesi mütevazi bütçeler ile yüzlerce insana çorba ikram edip, duasını almaya vesile oluyor.

İlk aşamada İstanbul’da başlatılan projemiz ile; tüm izinlere ve standartlara sahip bir panelvan aracımız günlük 1000 kişi kapasiteli olarak çorba ve ekmek ikram edebilmektedir.

Tüm gıda hijyen ve denetim sertifikalarına sahip olan yemek üretim tesislerinden temin edilen çorbamız aracımızda bulunan özel ısıtmalı ve muhafazalı, kendinden musluklu kazanlardan; aracımızın yan taraflarında bulunan cam bölmelerinden, alan kişiyi teşhir edip incitmeden büyük karton çorba bardaklarında ikram edilmektedir.

Bağışçılarımızın desteğiyle her gün;

  • Devlet Hastanelerin acil bölümleri önünde,
  • Sokakta yaşayan insanlarımızın yoğun olduğu bölgelerde,
  • Öğrencilerin yoğun bulunduğu alanlarda,
  • Meydanlarda çorbalarımız dağıtılmaktadır.
Şefkat Çorbası
Şefkat Çorbası
Şefkat Çorbası
Şefkat Çorbası

Siz de muhtaç bir yüreğe dokunmak, sıkıntı içerisindeki bir insanımızın duasını almak isterseniz 200 Kişilik Çorba İkram Bedelinin 1.000 TL olarak belirlendiği Şefkat Çorbası’na destek olabilirsiniz. Bir günde 1.000 kişiye çorba dağıtılmaktadır ve bir çorba-ekmek ikram bedeli 5 TL’dir. Tüm günün çorba bağış bedeli 5.000 TL‘dir. Bağışçı dilediği miktarda bağış yapabilir, günün çorba ikramını karşılayabilir, geçmişlerinizin ruhuna atfedebilir, daha önce görevli arkadaşlarımızın belirlediği günde dağıtımlara eşlik edebilirsiniz.