Ekmek Yardımı

Ülke genelinde yürüttüğümüz proje ile ihtiyaç sahiplerinin sorunlarından biri olan ekmek yokluğuna çözüm ürettik. İlk olarak İstanbul’da ve Erzurum’da uygulanan projede ihtiyaç sahiplerinin bölgelerinde bulunan hayırsever fırın ve marketlerimizin de desteğiyle yoksulların ekmek ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Ekmek Yardımı

Yaşlı ve yatağa mahkum ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ayaklarına kadar giderek onlara sıcak ekmeklerini ulaştırıyoruz. Günlük 5.000 ekmek yardımı dağıtımı yapılan proje kapsamında aylık dağıtım miktarı 150.000 adet, yıllık dağıtım ise 1.800.000 adet ekmek olarak gerçekleştirilmektedir. Desteklerinizle daha çok ihtiyaç sahibine ulaşıp daha çok ekmeği onlara ulaştırmayı hedefliyoruz.

Günlük 5,000 adet ekmeği ihtiyaç sahipleri ve ilim talebelerine ulaştırıyoruz.

Eğer Tadını Bilirseniz, Ekmeği Paylaşmak Ekmekten Daha Lezzetlidir

Kimi insanlar lüks ve şatafat içerisinde gününü gün ederken, insanımızın bir kısmı ise fakr-u zaruret içerisinde yaşamaya devam ediyor. Bazısı ekmek bayatlayınca beğenmezken; kimi insanımız ise fırıncıların ve bakkalların akşamdan kalma bayat ekmeğine talip oluyor.

Vuslat Derneği olarak, bir ekmek almaya dahi gücü yetmeyen, unutulmuş ve kapılarını soğuk rüzgarlardan başkasının çalmadığı ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onlara en azından sıcak bir ekmeği ulaştırarak, yüzlerindeki tebessüme ortak oluyoruz.

Ekmek Yardımı

Ekiplerimiz yaz-kış demeden tüm hava koşullarına rağmen İstanbul ve Erzurum’da ihtiyaç sahiplerine sıcak ekmeklerini ulaştırmak için canla başla mücadele ediyor.

HEDEFİMİZ GÜNLÜK 10.000 AYLIK 300.000 YILLIK 3.600.000 EKMEK YARDIMINI YOKSUL AİLELERİMİZE ve İLİM TALEBELERİMİZE ULAŞTIRMAK

Medreselerimizde ilim tahsillerini devam ettiren talebelerimizin ekmek ihtiyaçlarını bu projemiz ile karşılıyoruz. Vuslat Derneği olarak sofralarındaki ekmek ile bu berekete ortak oluyoruz.

Ekmeğe hürmet ediniz. Çünkü ekmek semavat ve arzın (göklerin ve yerin) bereketindendir.
(Hadis-i Şerif)

Medreselerimizin ekmek ihtiyaçlarını günbe gün takip ederek, tüm gayretimizle onların sofralarından ekmeğin eksik olmamasını sağlıyoruz. Bu anlamda bir proje oluşturarak her gün medreselerimizin ekmek ihtiyacı için bir takvim hazırladık. Sizler de ekmek yardımı projesine destek vererek ilim talebelerimizin sofralarına ortak olarak onların dualarında yer alabilirsiniz.

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107