Aramızda Kalsın

Herhangi bir siparişiniz olmadığı halde adresinize, sizin adınıza bir kargo gelse ne yapardınız? Kargonun isminize ve adresinize ait olduğu için bir yanlışlık olmadığına kanaat getirerek meraklı bir şekilde kargoyu açardınız diye düşünüyoruz. Peki, bu kargoda ne var? İşte o, “Aramızda Kalsın!”

Aramızda Kalsın

Vuslat Derneği olarak başlattığımız yeni projemiz ile bağışçılarımızla aramızda bir sır olsun istiyoruz. Bu isteğimizin nedeni, Bakara Suresi’nin 271. ayetindeki şu tavsiyedir: “Sadakaları açık olarak verirseniz bu ne güzel! Şayet onu yoksullara verirken gizlerseniz bu sizin için daha da hayırlıdır ve sizin bir kısım günahlarınıza kefâret olur. Allah yaptıklarınızdan haberdardır.”

Evet, hiç beklemediğiniz bir anda kapınızı çalan ve size kargo gönderen biziz. Bu kargonun içerisinde iyiliğe açılan birçok kapı bulunuyor. Bu kapılardan birisini seçmek sizin elinizde. Peki, nasıl?

Bağışını Seç Aramızda Kalsın Projesi Nedir?

“Bağışını Seç Aramızda Kalsın” projesi kapsamında, bağışçılarımızın adresine bir kumbara gönderiyoruz. Bu kumbaranın, hayırsever bağışçılarımız tarafından doldurulmasını istiyoruz. Kumbarasını dolduran bağışçılarımızın biriktiği tutarı dernek faaliyetlerimizden sadaka, su kuyusu, yetim, hafız, acil yardım ve afet fonlarından hangisinde kullanılmasını istediğini öğreniyoruz. Böylece, bağışçımızın biriktirdiği paranın hangi hayır işinde kullanılacağı sadece derneğimiz ve bağışçımız arasında bir sır olarak kalıyor.

Kumbaramdaki Tutarı Nasıl Ulaştıracağım?

İstanbul’da ikamet eden bağışçılarımız;

  • 0552 638 48 29 numaralı “Aramızda Kalsın WhatsApp Hattı” üzerinden bizimle iletişime geçerek biriktirdiği paraları makbuz karşılığında adresine gelen dernek personelimize teslim edebilirler. Dernek personelimiz biriktirdiğiniz tutarın sadaka, su kuyusu, yetim, hafız, acil yardım ve afet fonlarından hangisinde kullanılacağını not alacaktır.
  • Kumbaranın altında ve aşağıda yer alan hesap numaralarımıza, açıklama kısmına biriktirdiği tutarın kullanılacağı fonu yazarak bağışta bulunabilirler.
  • İstanbul dışında ikamet eden bağışçılarımız ise şu an için sadece hesap numaralarımız aracılığı ile (biriktirdiği tutarın hangi fonda kullanılacağını açıklama kısmına yazarak) bizlere iletebilirler.
Aramızda Kalsın

Nasıl Kumbara Temin Edebilirim?

Bağışçılarımıza kargo ile ulaştırdığımız kumbaraları, dernek faaliyetlerimiz ve projemiz ile yeni tanışanlar için de kargoluyoruz. “Aramızda Kalsın” kumbarasını temin etmek isteyenler;

  • 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir,
  • 0552 638 48 29 numaralı “Aramızda Kalsın WhatsApp Hattı”mızı arayabilir,
  • Aşağıda bulunan kumbara talep formunu doldurabilirler.

Sağ Elin Verdiğini Sol Elin Görmesin

Dinimiz İslam, hayır işlerinin gizli yapılmasının daha ehven olduğunu biz Müslümanlara bildirmektedir. Ayet ve hadislerde bu konu üzerinde dikkatle durulmuştur. Öyle ki sadakaların gizli verilmesi meselesi, atasözlerimizde dahi yer edinmiştir. Atasözlerimizden birisi olan “Sağ elin verdiğini sol elin görmesin” sözü, Peygamber Efendimizin şu Hadis-i Şerif’ine dayanmaktadır: “Allahü teâlânın rahmet gölgesinden başka bir gölgenin bulunmadığı kıyâmet gününde, yedi kimseyi Allahü teâlâ rahmetinde gölgelendirecektir. Bunlardan birisi de sağ eli ile verdiği sadakayı, sol elinin haberi olmayacak şekilde gizliliğe dikkat edendir.” (Buhârî, “Ezan”, 36; “Zekât”, 16; “Rikak”, 24; Müslim, “Zekât”, 30; Tirmizî, “Zühd”, 53)

İyiliğe Açılan Kapı

Kargo için açtığınız kapı, aldığınız kumbara vesilesiyle iyiliğe açılan bir kapıya dönüşebilir. Kumbaranızda biriktirdiğiniz tutar; sadaka, su kuyusu, yetim, hafız, acil yardım ve afet gibi muhtelif yardım çalışmalarımızda kullanılacak. Sadakanızın bu çalışmalarımızdan hangisinde kullanılacağı sizin seçiminizle belirlenecek.

Kumbaraya atacağınız ufak meblağlar ile yurt içinde ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerinin hayatında büyük değişikliklere vesile olabilirsiniz. Biriktirdikleriniz ile Afrika ve Asya’daki su sorununa çare, eğitimine devam eden hafız talebelere destek ve yetim yavrularımıza umut olabilirsiniz.