Tekerlekli Sandalye

Dünya genelinde; doğuştan gelen genetik nedenler, çocukluk döneminde geçirilen hastalıklar, yaşlanma süreci, savaşlar, iş ve trafik kazalarından ötürü yürüme engeli olan binlerce insan bulunuyor.

Tekerlekli Sandalye

Özellikler Asya ve Afrika gibi yoksulluğun had safhada olmasından ötürü yürüme engelli bireyler, tekerlekli sandalyeye erişemiyor ve ailenin yardımı olmadan bir yerden bir yere gidemiyor.

Yürüme engelli kardeşlerimiz, günlük hayatlarını idame ettirebilmek, eğitimlerine devam etmek ve toplumsal hayata katılmak için tekerlekli sandalyeye muhtaç durumda.

Projenin Amacı

İslam dini, engelli bireylerin de diğer insanlar gibi Allah tarafından yaratıldığını, onlarla eşit haklara sahip olduğunu vurgular ve merhamet ile muamele edilmesini ister.

Vuslat, Asya ve Afrika’da onların günlük mücadelesini hafifletmek, onlara güven ve cesaret aşılamak için “tekerlekli sandalye” projesini yürütür.

Tekerlekli sandalye ile yürüme engelli bireylerin gidilmesi güç olan yerlere kolaylıkla ulaşması; bu sayede sosyal etkileşimlerinin güçlenmesi, eğitim ve istihdam fırsatlarından yararlanması amaçlanır.

Vuslat Derneği olarak yürüttüğümüz “tekerlekli sandalye projesi” dikkatlice planlanmış ve etkin şekilde uygulanan bir süreçtir. Bu projeyi başarıyla hayata geçirmek için aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

İhtiyaç ve Planlama Aşaması: Bölgedeki yerel yetkililer, sağlık merkezleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak ihtiyaç sahiplerinin tespiti sağlanır.
Bağış ve Kaynak Toplama: Proje için gerekli olan tekerlekli sandalyelerin temin edilmesi için kampanya düzenlenerek hayırseverlerden bağış toplanır.
Tekerlekli Sandalye Dağıtımı: Tekerlekli sandalyeleri, ihtiyaç sahiplerine doğru bir şekilde ulaştırmak adına dağıtım süreci titizlikle planlanır.
Eğitim ve Rehberlik: Proje kapsamında dağıtılan tekerlekli sandalyelerin doğru bir şekilde kullanılabilmesi ve bakımlarının yapılabilmesi için eğitim ve rehberlik hizmetleri sunulur. Aynı zamanda, tekerlekli sandalye kullanan bireylerin sosyal hayata katılımını artırmak için destekleyici etkinlikler düzenlenir.
Takip ve Değerlendirme: Projeyi yürütürken sürekli olarak ilerleme takip edilerek başarıya ulaşmak için gereken düzenlemeler yapılır

Tekerlekli Sandalye Bağışı Ne Kadar?

Bir adet tekerlekli sandalye bedeli 5.500 TL’dir. Bağışçılar isterse ödemelerini birden fazla sandalye olacak şekilde planlayabilirler.

Nasıl Tekerlekli Sandalye Bağışında bulunabilirim?

  • Derneğimizi ziyaret edebilirsiniz,
  • Derneğimizin web sitesi https://www.vuslat.org.tr üzerinden veya
  • 0212 659 28 80 nolu telefonumuzu arayarak
  • dilediğiniz sayıda “Tekerlekli Sandalye” bağışında bulunabilirsiniz.

Ödemeleri Nasıl Yapabilirim?

Tekerlekli Sandalye Bağışlarınızı

  • www.vuslat.org.tr internet sitesi üzerinden kredi kartı ile Online Bağış
  • www.vuslat.org.tr internet sitesinden edinebileceğiniz Vuslat Derneği hesaplarına Havale ve EFT yoluyla
  • Makbuz karşılığı, elden ödeyebilirsiniz.