Kurban 2021 | Vuslat Derneği

Kurban 2021

Kurban 2021

Kurban 2021

Sevgimiz yayılsın, kurbanlarımız kardeşliğe vesile, emanetleriniz iyiliğe kurban olsun.

Kardeşlik, paylaşma ve Allah’a yakınlaşmanın eşsiz örneği kurban ibadetinin vekalet yoluyla en güzel şekilde yerine getirebilmesi için bu yıl da 4 kıta 20 ülkede hazırlıklarını tamamlayan Vuslat Derneği 2021 yurt dışı kurban hisse bedelini 750 TL olarak belirledi.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle zor zamanlar geçiren 20 farklı ülkedeki mazlum kardeşlerimizin sofralarına et, yüzlerine tebessüm, unutulmadıklarını göstererek kalplerine umut oluyoruz. Sadece kurbanınızı değil, Allah’a şükrünüzü, güzel niyetlerinizi ve infakınızı emanet olarak alıp, binlerce kilometre ötede adını bilmediğiniz coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

İsminize özel hazırlanan, vekaletinizin okunduğu kurban kesim videonuzu bayram ile birlikte en kısa sürede sizlere ulaştırarak, kardeşlerimizin mutluluğuyla hep birlikte çifte bayram yaşıyoruz.

Vuslat Derneği olarak yıllardır bizlere olan güveninizle emanetlerinizi kıtalar aşıp en zorlu bölgelerde, en çok ihtiyaç sahibi olana ulaşabilmek gayretiyle; yüzbinlerce kurbanı, milyonlarca kardeşimize ulaştırmanın onurunu yaşıyoruz. Ay yıldızlı bayrağımızı ve ülkemizi temsil ederek ulaştığımız her coğrafyadan binlerce dua, mutluluk ve sevinç toplayarak dönüyoruz.

Bu yıl da Afrika, Asya, Avrupa ve Güney Amerika kıtasında 20 ülkede bayramın birinci günü bayram namazının ardından vekaletlerinizle kurbanlarınızı kesiyor, daha önce bölgede görevli ekiplerimizce belirlenen ihtiyaç sahibi mazlum kardeşlerimize et olarak dağıtıyor, kurbanınızın kesildiğini hem sms yoluyla hem de çağrı merkezimiz tarafından arayarak bildiriyor; “kurbanınız …… ülkesinde kesilmiştir, Allah kabul eylesin, şükür namazınızı kılabilirsiniz” müjdesini veriyoruz.

Hem kalp mutmainliği hem de mutluluğun paylaşılmasında güzelliklerin hasıl olacağı niyetiyle vekaletinizin okunarak kurbanınızın kesildiği videoyu bayram ile birlikte telefonlarınıza ulaştırıyoruz.

kurban eti dağıtım

Kurbanım Nasıl Kesiliyor?

Yurtiçi Kurban Bağış Bedeli Ne Kadar?

Koronavirüs süreciyle birlikte ekonomik olarak zor durumda olan ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı süresince yoğun destek sağladık, bu Kurban Bayramını da vesile kılarak sizlerin kurban vekaletlerini ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ve 100’e yakın medresemizde eğitim gören talebelerimize ikram etmeyi planlamaktayız.

Isparta ilimizde hazırlanan profesyonel ve hijyenik entegre tesisinde kurbanlarınız kesilecek, kesim videoları sizlere ulaştırılacaktır. Soğuk hava depolu araçlarımızla bayram süresince yurt genelinde dağıtımlar gerçekleştirilecektir. Türkiye Kurban hisse bedeli 1.800 TL’dir.

Kurban Bağışımı Nasıl Yapabilirim?

Kurban ile Hedeflenen Nedir?

Vuslat Derneği kurban çalışması yaparken öncelikle yapılanın bir ibadet olduğu ve en temel maksadın Allah’ın rızasına ermek olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bu bilinçle gerçekleştirdiği çalışmalarında özellikle dikkat ettiği hususlar ise şunlardır:

  • Hayırseverlerin kurban ibadetlerini yerine getirmelerinde aracı olmak.
  • Bayramı milyonlarca kardeşimizle onlarca ülke ve bölgede beraber eda ederek bir ümmet buluşması gerçekleştirmek.
  • İslam coğrafyasının farklı noktalarındaki insanlar için bir moral, motivasyon ve yaşama sevinci olabilmek.
  • Kurban çalışmasıyla misyonerlerin çalışmalarına karşı bir panzehir etkisi oluşturabilmek. Bölgelerdeki gelişmeleri, kardeş coğrafyalarda yaşananları yerinde gözlemleyebilmek, gelişmeleri takip edebilmek.
  • Bölgelerdeki ihtiyaçları yerinde gözlemleyerek sorunların çözümü için gerekli olan projeleri oluşturarak hayırsever Müslümanların bilgisine sunabilmek.
  • İhtiyaç sahibi insanlara kurban eti sunmak.

Gülen Yüzler

Kurban Bayramında Vekaletle Adak – Akika veya Şükür Kurbanımı Kestirebilir miyim?

Vuslat Derneği olarak yılın 365 günü adak, akika ve şükür kurbanlarınızı kesiyoruz. Bu Kurban Bayramında da 20 ülkede kesilecek kurbanlar ile bayram sevinci yaşayacak kardeşlerimize adak, akika veya şükür kurbanlarınızı da aynı bedel ile ulaştırabilir, bağışınızın açıklama kısmına kurbanın hangi niyetle kesildiğini ifade ederek niyetinize uygun olarak kurbanınızı kestirebilirsiniz. Kurban kesim videonuz en kısa sürede tarafınıza iletilecektir.

Kurban SSS

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107

Web Tasarım & Yazılım