Kurban Bağışı 2023

Kurban Bağışı

Kurban Yaklaşmak; Vuslat, Kavuşmaktır. Kurbana Kavuşmak Ne Güzel.

21 yıllık güven ve şeffaflıkla kurban ibadetinin vekalet yoluyla en güzel şekilde yerine getirebilmesi için bu yıl da kurban organizasyon hazırlıklarını tamamlayan Vuslat Derneği 2023 yurt dışı kurban bağışı büyükbaş hisse bedelini 1.800 TL, küçük baş kurban bağış bedelini ise 2.000 TL olarak belirledi.

Mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin sofralarına et, yüzlerine tebessüm, unutulmadıklarını göstererek kalplerine umut oluyoruz. Sadece kurbanınızı değil, Allah’a şükrünüzü, güzel niyetlerinizi ve infakınızı emanet olarak alıp, binlerce kilometre ötede adını bilmediğiniz coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

İsminize özel hazırlanan, vekaletinizin okunduğu kurban kesim videonuzu bayram bitmeden sizlere ulaştırarak, kardeşlerimizin mutluluğuyla hep birlikte çifte bayram yaşıyoruz.

Kurbana Kavuşmak Ne Güzel

Her bayram yeniden yakınlaştırır bizi, bazen uçsuz bucaksız çöllerde, bazen bir nehir kenarında ya da bir dağın ardında… Her bayram, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizle buluşturur bizi. Bir selam ısıtır kalbimizi. Bir kurban, yeniden yakınlaştırır bizi. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur derler ya. İşte her kurban, bu yüzden yaklaştırır bizi.

Çünkü; Kurban, yaklaşmak; Vuslat, kavuşmaktır.

Kurban Bağışı 2022
Kurban Bağışı 2022
Kurban Bağışı

Bu yıl da Afrika, Asya, Avrupa ve Güney Amerika kıtasında muhtelif ülkelerde bayramın birinci günü bayram namazının ardından vekaletlerinizle kurbanlarınızı kesiyor, daha önce bölgede görevli ekiplerimizce belirlenen ihtiyaç sahibi mazlum kardeşlerimize et olarak dağıtıyor, kurbanınızın kesildiğini hem sms yoluyla hem de çağrı merkezimiz tarafından arayarak bildiriyor; “kurbanınız …… ülkesinde kesilmiştir, Allah kabul eylesin, şükür namazınızı kılabilirsiniz” müjdesini veriyoruz.

Hem kalp mutmainliği hem de mutluluğun paylaşılmasında güzelliklerin hasıl olacağı niyetiyle vekaletinizin okunarak kurbanınızın kesildiği videoyu bayram bitmeden telefonlarınıza ulaştırıyoruz.

Kurban 2022

Kurban ile Hedeflenen Nedir?

Vuslat Derneği kurban çalışması yaparken öncelikle yapılanın bir ibadet olduğu ve en temel maksadın Allah’ın rızasına ermek olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bu bilinçle gerçekleştirdiği çalışmalarında özellikle dikkat ettiği hususlar ise şunlardır:

 • Hayırseverlerin kurban ibadetlerini yerine getirmelerinde aracı olmak.
 • Bayramı milyonlarca kardeşimizle onlarca ülke ve bölgede beraber eda ederek bir ümmet buluşması gerçekleştirmek.
 • İslam coğrafyasının farklı noktalarındaki insanlar için bir moral, motivasyon ve yaşama sevinci olabilmek.
 • Kurban çalışmasıyla misyonerlerin çalışmalarına karşı bir panzehir etkisi oluşturabilmek. Bölgelerdeki gelişmeleri, kardeş coğrafyalarda yaşananları yerinde gözlemleyebilmek, gelişmeleri takip edebilmek.
 • Bölgelerdeki ihtiyaçları yerinde gözlemleyerek sorunların çözümü için gerekli olan projeleri oluşturarak hayırsever Müslümanların bilgisine sunabilmek.
 • İhtiyaç sahibi insanlara kurban eti sunmak.

Vuslat derneği görevlileri aylar öncesinden kurban kesilecek bölgelerde incelemelerde bulunarak; kurbanlık vasıflara sahip büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkları seçiyor, gerekli kontrollerini yaparak kurbana hazırlıyorlar.

3 kıta, 20 ülkede kesilecek olan kurbanlar; başta yetimler ve aileleri olmak üzere, medreseler, ihtiyaç sahibi yaşlılar, savaşzede mazlumlar ve muhtaç ailelere hisselenerek et olarak dağıtılmaktadır. En ücra köşelere, gerçek muhtaçlara ulaşmak İçin bu bayram en güzel vesile!

Gelin hep birlikte Somali’den Nijerya’ya, Bangladeş’ten Srilanka’ya, Peru’dan Kudüs’e, Çadır kamplardan Yemen’e kadar bu yıl da yüzbinlerce yetimi, mazlumu, muhtacı sevindirip dualarını alalım.

Kurban Bağışı Dağıtımları
Kurban Bağışı Dağıtımları
 • Vuslat Derneği merkezlerine gelerek hem vekaletinizi verebilir hem de vacip kurban bağışınızı yapabilirsiniz.
 • Online bağış sistemini kullanarak internet üzerinden bağış yapabilirsiniz.
 • Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına iletişim bilgilerinizi ve kurban açıklamanızı yazarak havale/EFT ile gönderebilirsiniz.
 • Kurban bağışınızı 10297685 numaralı posta çeki hesabına iletişim bilgilerinizle birlikte yatırabilirsiniz.
 • 0212 659 28 80 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

Kurban kestirmek isteyen mükellefler kurbanlarının kesilmesi ve etinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için belirlenmiş olan kurban bedelini Vuslat Derneği’ne ulaştırırlar. Her şeyde olduğu gibi vekalette de aslolan kişinin niyet ve iradesidir. Kurbanını kestirmek üzere Vuslat Derneği’ne başvuran bağışçı, bu niyet ve iradeyi ortaya koymuş oluyor. Ayrıca sözlü olarak ifade edilmesi şart değildir. Çünkü fiil ve uygulama da bir irade beyanıdır. Ancak iletişim bilgisini iletmiş olan bağışçılarımız aranıp sözlü olarak da vekaletleri alınmaktadır.

Vuslat Derneği 2023 yurt dışı kurban bağışı büyükbaş hisse bedelini 1.800 TL, küçük baş kurban bağış bedelini ise 2.000 olarak belirledi.

Evet kesilen kurbanların vekaletinin verilmesi, kesimi ve dağıtımı gerçekleştirilirken tüm zorlu coğrafi koşullara rağmen video kayıtları alınıp en kısa sürede bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

Kurban bölgelerinin tespit edilmesinde bölgelerin mağduriyet dereceleri önem arz ediyor. Buna göre; savaş ve kriz bölgeleri, doğal afetlerin yaşandığı ülke ve bölgeler, açlık ve kuraklığın hüküm sürdüğü fakir ülke ve bölgeler, Müslümanların azınlık durumda bulundukları ülke ve bölgeler, ayrıca eğitim çalışmalarının yürütüldüğü okul ve medreseler öncelikli olarak dikkate alınmaktadır.

Kurban Bayramında Adak, Akika ve Şükür Kurban Bağışı

Vuslat Derneği olarak yılın 365 günü adak, akika ve şükür kurbanlarınızı kesiyoruz. Bu Kurban Bayramında da kesilecek kurbanlar ile bayram sevinci yaşayacak kardeşlerimize adak, akika veya şükür kurbanlarınızı da aynı bedel ile ulaştırabilir, kurban bağışınızın açıklama kısmına kurbanın hangi niyetle kesildiğini ifade ederek niyetinize uygun olarak kurbanınızı kestirebilirsiniz. Kurban kesim videonuz en kısa sürede tarafınıza iletilecektir.

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107