Kurban Bağışı | Vuslat Derneği

Kurban Bağışı

Kurban bağışınız onlara bayram olsun.

Rabbimize sadakatimizin simgesi, Hz. İbrahim’in fedakarlığının hatırası Kurban Bayramı hayırlara ve iyiliğe vesile olmak için bizlere sunulan eşsiz bir fırsattır. Kurban ile Cenab-ı Hakk’a şükran ve minnetlerimizi sunacağız, bu vesileyle mazlumların yüzlerini güldüreceğiz. Paylaşmanın ve  kardeşliğin kıymetini bir kez daha pekiştireceğiz.

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Kurban Bağışı

Kurban bağışınızı genel merkezimizi bizzat ziyaret ederek, banka hesap numaralarımıza HAVALE/EFT yaparak ya da online bağış sistemimizi kullanarak web sitemiz üzerinden iletebilirsiniz. Arzu eden hayırseverlerimiz bağışlarını 0212 659 28 80 numaralı telefonumuz aracılığıyla ya da PTT 10297685 numaralı derneğimizin hesabına yatırarak iletebilirler.

  • Yurt içi kurban bağışı bedeli: 1.250 TL’dir.
  • Yurt dışı kurban bağışı bedeli: 750 TL’dir.

Gülen Yüzler

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

Öncelikle bayram hazırlıkları sırasında kurban vasfı taşıyan hayvanlar ekibimiz tarafından özenle seçilir. Bağışınızla birlikte vekaleteniz alınıp, kaydınız oluşturulur. Kurban kesildiğinde sizlere SMS ile bilgilendirme yapılır. Kurbanlarınız 4 kıta ve 20 ülkede bölge şartlarına göre paylara ayrılıp ilim talebelerine, yoksullara, kimsesizlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Kurbanlarınız kesim ve dağıtım videoları işlemler tamamlandıktan sonra sizinle paylaşılır.

Yurt içi Kurban Organizasyonu

Vuslat Derneği olarak hayırseverlerimizin kurban vazifeleri için bizlere emanet ettikleri vekaletleri ile kurban kesimlerimizi tamamlıyoruz. “İyiliğe kurban olsun!” diyerek çıktığımız bu yolda ülkemizde kesimi tamamlanan kurbanları tahsillerine devam eden ilim talebelerimizin sofralarında değerlendiriyor, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Kesimi yapılacak kurbanlıklar derneğimizin kıymetli hocaları tarafından özenle seçiliyor. Bayram günlerinde tamamlanan kesimin akabinde bağışçıya öncelikle SMS ile bilgilendirme yapıyor, ardından kurbanlarının kesimlerinin videolarını iletiyoruz. Arzu eden bağışçılarımız kesimlere eşlik edebiliyorlar.

kurban eti dağıtım

Yurt dışı Kurban Organizasyonu

Kurban organizasyonlarımız ile 4 kıta 20 ülkede umuda vesile olmayı gaye edindik. Dünyada çeşitli sıkıntılarla boğuşan birçok mazlum coğrafya bulunmakta, buralara da umudu taşımak elbetteki bizim vazifemizdir. Açlık, susuzluk, yetersiz beslenme, salgın hastalıklar, savaşlar, doğal afetler her yıl milyonlarca insanın hayatını tehlikeye sokuyor. Açlık ve yetersiz beslenme problemleri en çok da çocukları etkiliyor. Dünyamızda 800 milyonu aşkın insanın açlık sorunu ile karşı karşıya olduğu biliniyor. Gelişmekte olan ülkelerde doğan her 6 bebekten biri yetersiz beslenme sebebiyle hayata gözlerini yumuyor.

Allah (C.C.) dünyadaki her bir nimeti tüm insanlık için yaratmışken, kimileri israfta kimileri bir lokma ekmeğin yoksunluğunda boğuluyor. İmkanların bu denli geniş olduğu çağımızda yoksulluk, açlık vb. problemlerin tek nedeni insanoğlunun bencilliğidir. Bu yoksayışa nispeten, bizler paylaşmanın kıymetini biliyoruz. Uzak, yakın ayırt etmeksizin iyiliğe niyet etmiş kalplerle hayır yollarına koyuluyoruz. Bu Kurban Bayramı’nda da kardeşliğin bilincindeki hayırseverlerimizin destekleri ile Asya ve Afrika’nın mazlum coğrafyalarına umudu ulaştıracağız.

Kurban Bağışımı Nasıl Yapabilirim?

Sene içerisinde yapılan adak, akika, şükür kurban bağışları

Derneğimiz sadece kurban bayramında değil bir adağınız gerçekleştiğinde, Rabb’e şükrünüzü sunmak istediğinizde, yeni doğan evladınız için akika kurbanı kesmek istediğinizde vekaletinizi kabul eder.

Kurban Bağışı

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107

Kurban SSS

Web Tasarım & Yazılım