Kurban 2022 | Vuslat Derneği

Kurban 2022

Kurban Bağışı

Kurban Bağışı

Kurban, yaklaşmak; Vuslat, kavuşmaktır. Kurbana kavuşmak ne güzel.

20 yıllık güven ve şeffaflıkla kurban ibadetinin vekalet yoluyla en güzel şekilde yerine getirebilmesi için bu yıl da kurban organizasyon hazırlıklarını tamamlayan Vuslat Derneği 2022 yurt dışı kurban bağışı hisse bedelini 1200 TL olarak belirledi.

Mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin sofralarına et, yüzlerine tebessüm, unutulmadıklarını göstererek kalplerine umut oluyoruz. Sadece kurbanınızı değil, Allah’a şükrünüzü, güzel niyetlerinizi ve infakınızı emanet olarak alıp, binlerce kilometre ötede adını bilmediğiniz coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

İsminize özel hazırlanan, vekaletinizin okunduğu kurban kesim videonuzu bayram ile birlikte en kısa sürede sizlere ulaştırarak, kardeşlerimizin mutluluğuyla hep birlikte çifte bayram yaşıyoruz.

Kurbana Kavuşmak Ne Güzel

Her bayram yeniden yakınlaştırır bizi, bazen uçsuz bucaksız çöllerde, bazen bir nehir kenarında ya da bir dağın ardında… Her bayram, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizle buluşturur bizi. Bir selam ısıtır kalbimizi. Bir kurban, yeniden yakınlaştırır bizi. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur derler ya. İşte her kurban, bu yüzden yaklaştırır bizi.

Çünkü Kurban, yaklaşmak; Vuslat, kavuşmaktır.

Vuslat Kurban

Kurban Hakkında Merak Ettikleriniz

Kurban Kesim Videonuz Cebinizde

Bu yıl da Afrika, Asya, Avrupa ve Güney Amerika kıtasında muhtelif ülkelerde bayramın birinci günü bayram namazının ardından vekaletlerinizle kurbanlarınızı kesiyor, daha önce bölgede görevli ekiplerimizce belirlenen ihtiyaç sahibi mazlum kardeşlerimize et olarak dağıtıyor, kurbanınızın kesildiğini hem sms yoluyla hem de çağrı merkezimiz tarafından arayarak bildiriyor; “kurbanınız …… ülkesinde kesilmiştir, Allah kabul eylesin, şükür namazınızı kılabilirsiniz” müjdesini veriyoruz.

Hem kalp mutmainliği hem de mutluluğun paylaşılmasında güzelliklerin hasıl olacağı niyetiyle vekaletinizin okunarak kurbanınızın kesildiği videoyu bayram ile birlikte telefonlarınıza ulaştırıyoruz.

Kurban Vacib Bağış

Kurban ile Hedeflenen Nedir?

Vuslat Derneği kurban çalışması yaparken öncelikle yapılanın bir ibadet olduğu ve en temel maksadın Allah’ın rızasına ermek olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bu bilinçle gerçekleştirdiği çalışmalarında özellikle dikkat ettiği hususlar ise şunlardır:

  • Hayırseverlerin kurban ibadetlerini yerine getirmelerinde aracı olmak.
  • Bayramı milyonlarca kardeşimizle onlarca ülke ve bölgede beraber eda ederek bir ümmet buluşması gerçekleştirmek.
  • İslam coğrafyasının farklı noktalarındaki insanlar için bir moral, motivasyon ve yaşama sevinci olabilmek.
  • Kurban çalışmasıyla misyonerlerin çalışmalarına karşı bir panzehir etkisi oluşturabilmek. Bölgelerdeki gelişmeleri, kardeş coğrafyalarda yaşananları yerinde gözlemleyebilmek, gelişmeleri takip edebilmek.
  • Bölgelerdeki ihtiyaçları yerinde gözlemleyerek sorunların çözümü için gerekli olan projeleri oluşturarak hayırsever Müslümanların bilgisine sunabilmek.
  • İhtiyaç sahibi insanlara kurban eti sunmak.

Kurban Bağışı

Kurban Bayramında Vekaletle Adak – Akika veya Şükür Kurbanımı Kestirebilir miyim?

Vuslat Derneği olarak yılın 365 günü adak, akika ve şükür kurbanlarınızı kesiyoruz. Bu Kurban Bayramında da kesilecek kurbanlar ile bayram sevinci yaşayacak kardeşlerimize adak, akika veya şükür kurbanlarınızı da aynı bedel ile ulaştırabilir, bağışınızın açıklama kısmına kurbanın hangi niyetle kesildiğini ifade ederek niyetinize uygun olarak kurbanınızı kestirebilirsiniz. Kurban kesim videonuz en kısa sürede tarafınıza iletilecektir.

Vuslat Derneği Türkiye’de ve dünyada eğitim, kalkınma ve kalkındırma hedefli insani yardım yapan vakıf anlayışında bir sosyal kuruluştur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107

WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım