Şükür Kurbanı Bağışı

Yurt içinde ve yurt dışında kurban faaliyetlerine devam eden derneğimiz adak, akika, şükür ve nafile kurbanlarınızı vekâletiniz ile kesiyor ve ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor. Bağışçılarımız, kesim sonrası SMS ve kesim video görüntüleri ile bilgilendiriliyor.

Şükür Kurbanı Bağışı Ne Demek?

Bir isteğin gerçekleşmesi sonucunda yahut bir isteğe bağlı olmaksızın Allah’a şükrünü ifade etmek için kesilen kurbana şükür kurbanı denir. Kurban miktarınca parayı bir kişiye vermek şükür kurbanı olarak kabul edilmez. Şükür kurbanını kişi kendisi yahut vekâlet verdiği diğer kişi/kurum mutlaka kesmelidir. Kişinin şükür kurbanı miktarınca parayı, kurban kesmesi için başka bir kişi/kuruma vermesine de şükür kurbanı bağışı denilir.

Şükür Kurbanı Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Şükür kurbanı belirli vakitler arasında kesilen bir kurban değildir. Kişi, yaşadığı olumlu bir gelişme sonrasında şükür kurbanı kesebilir. Yılın 365 günü şükür kurbanı kesmek için uygundur.

Şükür Kurbanı Bağışı Ne Kadar?

Yurtdışı şükür kurbanı bedeli 2.900 TL, yurt içi şükür kurbanı bedeli ise 6.000 TL’dir.

Şükür Kurbanı Bağışı

Şükür Kurbanları Nerede Kesiliyor?

Şükür kurbanı faaliyetlerimizi yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştiriyoruz. Yurt dışı şükür kurbanı çalışmamızı kuraklık, yoksulluk, iç çatışma ve savaş ortamında yaşamlarını sürdürmekte zorluk çeken kardeşlerimiz için Asya ve Afrika’da gerçekleştiriyoruz.

Şükür Kurbanı Kesiminden Nasıl Emin Olacağım?

Bağışınız sonrasında SMS ile bilgilendirilecek, kesim sonrasında ise şükür kurbanının kesim video görüntüleri tarafınıza iletilecektir.

Şükür Kurbanı Bağışı Nasıl Yapılır?

  • Genel Merkezimizi ziyaret ederek şükür kurbanı bağışında bulunabilirsiniz.
  • Anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz.
  • Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sitemizin Bağış Yap sekmesini kullanabilirsiniz.
  • 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği çağrı merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yurtiçi Örnek Şükür Kurban Kesimi

    Yurtdışı Örnek Şükür Kurban Kesimi