Ümmet Sofraları

Ümmet Sofrası Nedir?

Siyah ile beyazın, yoksul ile zenginin, doğulu ile batılının, yaşlı ile gencin aynı şuurla oturduğu sofradır Ümmet sofrası. Kardeşinle yemeğini paylaşırken, derdi ile de hemhâl olmaktır bu sofra. Farklı dillerde anlaşamadığın kardeşinle paylaşma yoluyla anlaşmanın sofrasıdır bu.

Ümmet Sofraları

Doymanın değil doyurmanın hazzını hissetmeye niyetli olanların oturduğu kocaman bir sofradır bu sofra. “Yarım hurma ile de olsa kendinizi ateşten koruyun.” Hadis-i Şerif’i gereğince infak etmek isteyenlerin kurduğu mütevazı bir sofradır bu.

Ümmet Sofrası Nerede Kuruluyor?

Vuslat Derneği olarak, Afrika’dan Asya’ya, Balkanlardan Ortadoğu’ya kadar, bu ümmetin olduğu her yerde kurmaktır amacımız bu sofrayı.

Ümmet Sofraları
Ümmet Sofraları
Ümmet Sofraları
Ümmet Sofraları

Dünya’da açlık ve kıtlık sebebiyle gıda ihtiyaçlarını karşılamada zorlanan bölgeler öncelikli olmak üzere, tüm İslam coğrafyasında bu sofraları kurmayı hedefliyoruz.
Bu kapsamda her ay bir coğrafyanın kucağına kuracağımız Ümmet Sofraları, İslam kardeşliğini hissettirecek ve binlerce kilometre uzaklarda ayrı bir heyecan oluşturacak.

Proje kapsamında; Bangladeş, Uganda, Filistin/Gazze, Nijerya, Tanzanya, Yemen, Burkina Faso, Sudan, Gana, Benin, Kenya, Kamerun, Suriye/İdlib, Somali, Afganistan, Sri Lanka, Çad, Nijer, Sierra Leone, Madagaskar gibi ülke ve bölgelerde Müslümanları aynı sofrada buluşturacağız.

Bu Sofralarda Nasıl Yer Alabilirim?

Yeriniz hazır. Siz de Vuslat Derneği ile iletişime geçerek, 100 TL karşılığında bir kardeşimizin ya da 2.000 TL karşılığında toplu sofralarda bulunan kardeşlerimizin 1 öğünlük yemek ihtiyacını karşılayabilirsiniz.
Haydi, soğutmadan oturalım!