Adak Kurbanı Bağışı

Kişinin isteğinin gerçekleşmesi sonucunda Allah’a verdiği sözü tutarak kurban kesmesi ve bu kurbanın etlerini sevdiği ihtiyaç sahipleri ile paylaşması adak kurbanının değerini bizlere gösteriyor. Nitekim mümin, Allah’a verdiği sözde duran ve sevincini Müslüman kardeşleri ile paylaşarak mutmain olan kişidir. Bu bağlamda adak kurbanı, hem Allah’a bir yakınlaşma hem de ihtiyaç sahiplerini mutlu etme bakımından içerisinde birçok hikmeti de barındırmaktadır.

Adak Kurbanı Bağışı Ne Demek?

Kişinin isteğinin gerçekleşmesi sonucunda kurban keseceğini söylemesi ve isteği gerçekleştikten sonra kurban kesmek yahut kestirmek yerine kurban miktarınca bir ihtiyaç sahibine para vermesi, o kişinin adak kurbanını yerine getirmediği anlamına gelir. Kişi, kurbanı ya kendisi keser yahut birisine vekâlet vererek kestirebilir. Adak kurbanı ancak bu şekilde yerine getirilmiş olur. Adak kurbanı bağışı; kişinin kurban miktarınca parayı, kurbanı kesmesi için diğer bir kişiye vekâlet vererek bağışta bulunması demektir.

Adak Kurbanı Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Adak kurbanının belirli günler içerisinde kesilmesi şartı yoktur. Kişinin isteğinin gerçekleşmesi sonrası vakit kaybetmeden adak kurbanını kesmesi/kestirmesi gerekmektedir. Bu nedenle Vuslat Derneği olarak bizler, yılın her günü adak kurban bağışı almakta ve bağışçılarımızın vekâleti ile kurban kesimlerini gerçekleştirmekteyiz.

Adak Kurbanı

Adak Kurbanı Bağışı Ne Kadar?

Yurtdışı Adak kurban bedeli 2.900 TL, yurt içi Adak kurban bağışı bedeli ise 6.000 TL’dir.

Adak Kurbanları Nerede Kesiliyor?

Adak kurbanı faaliyetlerimizi yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştiriyoruz. Yurt dışı adak kurbanı çalışmamızı kuraklık, yoksulluk, iç çatışma ve savaş ortamında yaşamlarını sürdürmekte zorluk çeken kardeşlerimiz için Asya ve Afrika’da gerçekleştiriyoruz.

Adak Kurbanı Kesiminden Nasıl Emin Olacağım?

Bağışınız sonrasında SMS ile bilgilendirilecek, kesim sonrasında ise adak kurbanının kesim video görüntüleri tarafınıza iletilecektir.

Adak Kurbanı Bağışı Nasıl Yapılır?

Adak kurbanı için Genel Merkezimizi ziyaret ederek bağışta bulunabilir yahut anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz. Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sitemizin “Bağış Yap” sekmesini kullanabilirsiniz. 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği çağrı merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Örnek Akika Kurban Kesimi

Yurtdışı Örnek Akika Kurban Kesimi