Akika Kurbanı Bağışı

Adak, akika, şükür ve nafile kurbanlarınızı yurt içi ve yurt dışında kesiyor; yetimlere, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Yurt dışı akika kurbanı bağışlarınızı, dünya üzerinde en çok ihtiyaç sahibinin bulunduğu Asya ve Afrika bölgelerinde değerlendiriyoruz. Kurban kesimi sonrasında bağışçılarımızı SMS ve kesim video görüntüleri ile bilgilendiriyoruz.

Akika Kurban Bağışı Ne Demek?

Kişinin yeni doğan çocuğu için Allah’a şükretmek mahiyetinde kestiği kurbana Akika kurbanı denilir. Akika kurbanı kesmek yahut kestirmek yerine ihtiyaç sahibi birisine Akika kurbanı miktarınca para vermek, nafile bir ibadet olan Akika kurbanının yerine kabul edilmez. Yeni doğan çocuğu olan kişinin kendisi yahut vekâlet verdiği kişi/kurum mutlaka Akika kurbanını kesmelidir. Akika kurbanı bağışı, kişinin kurban miktarınca parayı, kurbanı kesmesi için diğer bir kişiye yahut kuruma vekâlet vererek bağışta bulunması demektir.

Akika Kurbanı Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Akika kurban bağışının yapılması için öncelikle bağışta bulunacak kişinin yeni doğmuş bir erkek yahut kız çocuğa sahip olması gerekir. Yeni doğan çocuk için kesilen Akika kurbanının doğumun 7. gününde kesilmesi tavsiye edilir. Bu sebeple çocuğun doğduğu ilk haftanın en geç beşinci günü bağışta bulunmuş olmak tercih edilir. Ancak Akika kurbanı için 7. gün şartı yoktur. Doğan çocuk ergenlik dönemine gelinceye kadar Akika kurbanı bağışı yapılabilir.

Akika Kurbanları Nerede Kesiliyor?

Vuslat Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında adak, akika, şükür, nafile kurbanları kesiyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Yurt dışı Akika kurbanı faaliyetlerimizi ihtiyaç sahiplerinin ve mazlumların dünya üzerinde yoğun olduğu Asya ve Afrika bölgelerinde gerçekleştiriyoruz.

Akika Kurbanı Bağışı

Akika Kurbanı Kesiminden Nasıl Emin Olacağım?

Bağışınız sonrasında SMS ile bilgilendirilecek, kesim sonrasında ise adak kurbanının kesim video görüntüleri tarafınıza iletilecektir.

Akika Kurbanı Bağışı Ne Kadar?

Yurtdışı Akika kurban bedeli 2.900 TL, yurt içi Akika kurban bağışı bedeli ise 6.000 TL’dir.

Akika Kurbanı Bağışı Nasıl Yapılır?

Akika kurbanı için Genel Merkezimizi ziyaret ederek bağışta bulunabilir yahut anlaşmalı olduğumuz bankalardan herhangi bir ücret ödemeden bağışınızı yapabilirsiniz. Online olarak bağışta bulunmak isterseniz sitemizin Bağış Yap sekmesini kullanabilirsiniz. 0212 659 28 80 numaralı hattımızı arayarak Vuslat Derneği çağrı merkezimize ulaşabilir, bağışlarınızı bu hattımız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi Örnek Akika Kurban Kesimi

Yurtdışı Örnek Akika Kurban Kesimi