Dikiş Makinesi Projesi

Vuslat Derneği olarak yurt dışı projelerimizde temel insani ihtiyaçları zorlu bölgelere ulaştırma çabamızın yanında; asıl ve özellikle üzerinde durduğumuz sürdürülebilir, mikro kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin sayısını çoğaltmaya gayret etmekteyiz.

Bangladeş’te hayata geçirdiğimiz dikiş makinesi projesi ile öncesinde meslek edindirme kurslarında gerekli eğitimleri alarak el becerilerini geliştiren ailelere, kurs sonunda dikiş makinesi hediye ediyoruz. Ayağa kaldırmak ve kalkındırmak için her ailenin kendi geçimini sağlayacağı imkanı kendilerine sunuyoruz.

Bir dikiş makinesi demek ürettiği giysi ve ürünleri çevre halkına veya pazarda müşterilerine satan kişinin temel giderlerini karşılayabilme imkanı demek. Aynı zamanda en çok ihtiyaç duyulan öz güven ve üretme heyecanını bir nebze yüreklerine yerleştirme vesilesi. İlk periyotta 50 aileye hediye ettiğimiz dikiş makineleri vesilesiyle yüzlerdeki mutluluk, dillerdeki dua ve bir kez daha derin şekilde hissettiğimiz kardeşlik paha biçilemezdi.

Dikiş Makinesi Projesi
Dikiş Makinesi Projesi
Dikiş Makinesi Projesi
Dikiş Makinesi Projesi

1000 kişiyi dikiş makinesi ile buluşturarak sürdürülebilir kalkınmaya niyet ettiğimiz bu kutlu hedefimizde siz de bu kıymetli seferberliğe destek olabilirsiniz. Bir dikiş makinesi bedeli 5.500₺

Bir annenin umudu ve mutluluğu ilmek ilmek öreceği bu nakışta. Gelin umut ve mutluluk nakışlarını çoğaltalım.