Kırtasiye Yardımı

Yurt içinde ve yurt dışında eğitimine devem eden ihtiyaç sahibi yavrularımızın eğitim süresince ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemelerini hayırsever bağışçılarımızın destekleriyle gideriyoruz.

Kırtasiye Yardımı
Kırtasiye Yardımı

İnsani yardım çalışmalarımız arasında ehemmiyetle üzerinde durduğumuz alanlardan birisi de eğitim. Eğitim-öğretim yılının başlaması yahut ara tatillerin sona ermesiyle birlikte okula yeni başlayacak öğrencilerimiz başta olmak üzere eğitimine kaldığı yerden devam edecek öğrencilerimiz de heyecanlı bir şekilde yeni döneme hazırlık yapıyor. Bu süreçte ihtiyaç sahibi aileler ise çocuklarının kırtasiye masrafını nasıl karşılayacağını düşünüyor.

Yoksulluk, kuraklık, iç savaş gibi olumsuz şartlarla mücadele eden ülkelerdeki yavrularımızın durumu ise çok daha vahim. Onlar, hem hayatta kalmak için zorluklara göğüs geriyor hem de eğitim hayatına devam etmek için çabalıyorlar. Tüm bu gerçeklerin farkında olarak “Eğitim Her Çocuğun Hakkı” diyor, hem yurt içinde hem de yurt dışındaki ihtiyaç sahibi yavrularımızın eğitim sürecine destek oluyoruz.

Kırtasiye yardımlarımız kapsamında bir öğrencinin eğitim yılı süresince ihtiyaç duyacağı tüm kırtasiye malzemelerini yavrularımıza ulaştırıyoruz. Bu malzemeler içerisinde çanta, boya kalemi, sulu boya, pastel boya, silgi, kalem, kalemtıraş, yapıştırıcı, defter, cetvel, makas vb. kırtasiye malzemeleri bulunuyor.

Eğitime dair gösterdiğimiz ehemmiyet, hiç şüphesiz, hafız talebelerimizi de kapsıyor. Türkiye’nin en büyük İslami İlimler Akademisi olan Dev Külliye’mizde eğitimine devam hafızlık ve ilim talebelerimizin eğitim süresince ihtiyaç duyacakları tüm eksiklikleri Hafız Yetiştiriyorum projemiz kapmasında, bağışçılarımızın destekleriyle tamamlıyoruz.

Sizler de öğrenci kardeşlerimize eğitim sürecinde destek olmak için bağışta bulunabilir, ihtiyaç sahibi talebelerimizin yüzlerinin gülmesine vesile olabilirsiniz.