fbpx

Kurban, Adak ve Akika

KURBAN BAĞIŞINIZ ONLARA BAYRAM OLSUN

Ademoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. O kurban, kıyamet günü boynuzları, kılları ve tırnaklarıyla gelecektir. Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil gönlünüz hoş olsun. (Hadis-i Şerif)

Yurtiçi kurbanlarınızın kesimlerini Türkiye’nin çeşitli bölgelerin’de bulunan Adak Kesim Merkezimizde vekalet yoluyla yapmaktayız. Kesim işlemi gerçekleştikten sonra bağışçımıza sms veya telefon yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Kesimlerden elde edilen etler derneğimizin daha önce tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine dağıtılmakta ve aynı zamanda günlük 3.000 ihtiyaç sahibine yemek çıkarttığımız Aşevimizde değerlendirilmektedir.

Kurban Bağışımı Nasıl Yapabilirim?

1 yıl boyunca evine hiç et girmemiş ihtiyaç sahiplerine taze et ulaştırdık.

Kara kıta Afrika’da gerçekleştirilen Kurban organizasyonu kapsamında binlerce ihtiyaç sahibinin yanında olduk. Yüzyıllar boyunca Avrupalı büyük(!) devletler tarafından sömürülen, sonrasında açlık ve sefalet içerisinde kaderine terkedilen kara kıta Afrika’daki fakir halka desteklerinizle kesilen kurbanlar sayesinde taze et ulaştırdık. Çoğunlukla Uganda’nın Bendegiri bölgesinde kurban etlerini belirli düzen içerisinde önceden belirlenmiş olan ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

UNUTMAYIN!
Kurban bağışınızı nasıl yaparsanız yapın, mutlaka bir Vuslat Derneği yetkilisine sözlü veya yazılı vekâletinizi vermeyi unutmayın!

Kurbanlarınız Nasıl Kesiliyor?

Vuslat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kar amacı gütmeyen, insani ve islami faaliyetler sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur.
Güneşli V.D. 883 032 1285 Sicil No: 34-183107


Şimdi Bağış Yap