AFRİKA - SUDAN YETİMHANE UN YARDIMLARI

Afrika Yetimhane Un Yardımları kapsamında, Sudan’ın Omdurman şehrinde, yaklaşık 700-750 yetimin barındığı 4 yetimhaneye un yardımı gerçekleştiriyoruz.

Afrika Yetimhane Un Yardımları

Sudan, 2011 yılında başlayan, 2018’de şiddetlenen halk ayaklanmaları ve isyanlar neticesinde yönetim açısından yıllardır sorun yaşayan bir Afrika ülkesi. 2019’da askeri darbe ile sonuçlanan bu ayaklanmalar şiddetini her geçen gün artırmakta ve milyonlarca insanın yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir.

Ülkede yaşanan yoksulluk, hastalık, kuraklık ve doğal afetler gibi olumsuzluklara bir de yönetim zafiyetinden kaynaklı darbe karşıtı protestolar, isyanlar ve kabile çatışmaları gibi sorunlar eklenince halkın insani yardıma olan ihtiyacı daha da artıyor. Gün geçtikçe insanlar çatışmalardan, hastalıklardan, yoksulluk ve kuraklıktan hayatını kaybediyor. Bu durum masum çocukların yetim kalmasına neden oluyor.

Sudan’daki hararetli ortam, yetim yavrularımız için birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Organ mafyaları, insan kaçakçıları ve çocuk tacizcilerinin hedefinde olan yetimler bulabildikleri takdirde yetimhanelerde yaşıyorlar. Ülke içerisinde yaşanan zorluk, doğal olarak yetimhaneleri de etkiliyor. Sudan’ın kırsal bölgesi olan Omdurman’daki yetimhaneler de temel gıda ihtiyacına ulaşmakta problem yaşıyor.

Vuslat Derneği olarak Sudan’ın Omdurman şehrinde yaklaşık 700-750 yetimin barındığı, Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi gördüğü 4 yetimhanenin temel gıda ihtiyaçları olan un eksiklerini sizlerin destekleri ile gideriyoruz. Sudan’da 100 kg un 2.500 TL’ye, Avrupa’dan bağış yapmak isteyen hayırseverimiz için 85 Euro’ya tekabül ediyor.

Sizler de yapacağız un bağışı ile Sudan’da olumsuz şartlar altında eğitimlerine devam eden yetim yavrularımızın ihtiyaçlarını giderebilir, onların dualarında ve gönüllerinde yer edinebilirsiniz.