Afrika’da Limon Ağacı Projesi

Sürdürülebilir kalkınma Afrika kıtasındaki insani yardım çalışmaları hususunda son dönemlerde özellikle üzerinde durduğumuz önemli bir husus. Limon bereketini; muhtaç kardeşlerimizin geçimini sağlayacak, yetimhanelerde tüketilecek şekilde mikro ekonomi döngüsüne dönüştürüyoruz.

Afrika’da Limon Ağacı Projesi

Afrika kıtasında yaptığımız su kuyusu, kurban, gıda yardımları, kıyafet yardımları, yetim ve talebe yardımları gibi bir çok insani ve İslami yardım çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek hem doğayı güzelleştiriyor hem de ilk aşamada küçük da olsa zamanla geçim kaynağı olabilecek muhteşem bir sürdürülebilir kalkınmaya adım atıyoruz.

Küçük limon fidelerini yetiştiriyor, ilaçlama sulama ve bakımlarını görevlilerimiz tarafından yaparak 2 sene içinde mahsul verecek seviyeye getiriyoruz. Sonrasında ihtiyaç sahibi ailelere verip pazarlarda satışını sağlayarak geçim sağlamaya vesile kılmak istiyoruz. Öğrenilmiş çaresizlikten kurtarıp, üreten ve katma değer oluşturan insanların sayısını artırmak projedeki en büyük arzumuz.

Ayrıca yetişen limonların yetimhane ve medreselerimizde tüketilmesini, bahçelerinde hoş bir atmosfer oluşturmasını, yetimhane/medrese yararına satışının yapılabilmesini arzuluyoruz.

Yetişkin bir limon ağacı bir yılda 300 kiloya kadar limon verebiliyor. Projenin 1. etabında 1.000 adet limon ağacı fidesi dikilmesi planlanmaktadır. Siz de bu anlamlı ve sürdürülebilir kalkınma projemize destek vererek Afrika’da umut dolu yarınlara katkı sunabilirsiniz. Limon Ağacı Bedeli 250₺’dir.