Afrika’ya Kurban Bağışı Yapmak

Kurban bağışı yapmak, Allah’a yakınlaşmak ve rızkını ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak için tercih edilen bir yoldur. Vuslat, kurban bağışı kabul etmekte, yurt içinde ve yurt dışında kurban organizasyonları gerçekleştirmektedir.

Afrika’ya Kurban Bağışı Yapmak

Afrika’ya kurban bağışı yapmak, kurban ibadetini vekalet yolu ile yerine getirme anlamına gelir. Fakat Afrika’ya kurban bağışı yapmak ve Afrika’da kurban organizasyonu gerçekleştirmek, muhtevasında birçok fayda ve amacı da barındırmaktadır. Bu yazımızda “Afrika’ya kurban bağışı nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayacağımız gibi “Neden Afrika?” sorusunu da ele alacağız.

Afrika’ya Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban ibadetini bizlere vekaletlerini vererek Afrika kıtasındaki mazlum ülkelerde yerine getirmek isteyen bağışçılarımız, Afrika kurban bağışını online bağış olarak, 0212 659 28 80 numaralı Çağrı Merkezi’miz ile iletişime geçerek banka üzerinden ve dernek binamızı ziyaret ederek nakit olarak elden gerçekleştirebilirler.

Afrika kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverler, online olarak site üzerinden bağış yaparken kart bilgilerini ve isim soyisim gibi kişisel bilgilerini doğru olarak girmelidir. Bununla birlikte, banka üzerinden (FAST/HAVALE/EFT) bağışta bulunacak hayırseverlerimiz de para transferi yaparken açıklama kısmına isim soyisim, telefon numarası ve kurban çeşidini (vacip büyükbaş hisse/nafile büyükbaş-küçükbaş) ve yerini (Afrika) belirtmelidirler.

Örnek: Selim Yayla – 0555 555 55 55 – Afrika Büyükbaş Hisse

Neden Afrika?

Afrika kıtası yoksulluk, kuraklık, iç karışıklık ve salgın hastalık gibi birçok olumsuz şart ve durumu içerisinde barındıran ülkeler ile bilinmektedir. Öyle ki Afrika’nın büyük bir bölümünde insanlar içilebilir suya ulaşmak için günde ortalama 5 kilometre yürümektedir. Temiz ve içilebilir suya ulaşmadaki bu zorluk, bölgede tifo ve kolera gibi hastalıkların da yayılmasına neden olmaktadır.

Afrika’ya Kurban Bağışı Yapmak

Afrika kıtasında zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz Kurban Bayramı’nın bereket ve mutluluğunu yaşadıkları yoksulluk sebebiyle idrak edememekte, kurban ibadetini yerine getirememektedir. Kurban organizasyonumuz Afrika ağırlık olmasının sebebi, kardeşlerimizin de bayramı bayram olarak geçirebilmelerini sağlamaktır.

Bununla birlikte, çalışmalarımızı Afrika’da gerçekleştirmemizin önemli bir sacayağı da Somali, Çad, Nijer gibi birçoğu Osmanlı bakiyesi olan Afrika topraklarında kardeşlerimiz ile buluşmaktır. Kurban, her Kurban Bayramı’nda bizlerin yolunu gözleyen kardeşlerimiz ile bağlarımızın kuvvetlenmesine vesile olmaktadır. Uzak diyarlarda, çoğumuzun adını dahi duymadığımız bölgelerde, ay-yıldızlı bayrağımızın altında kardeşlerimiz ile buluşmak “Neden Afrika” soruna cevap olarak verilebilir.

Afrika Kurban Bağışımdan Nasıl Emin Olurum?

Kurban bağışı yapan hayırseverler derneğimiz tarafından SMS ve çağrı yolu ile bilgilendirilmektedir. Bununla birlikte bayram namazından sonra başlayan kurban kesimlerimiz esnasında, bağışçılarımıza “Kurbanınız kesildi, şükür namazı kılabilirsiniz” şeklinde SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Kurban kesimine dair bağışçının isminin okunduğu video ise bayram bitimine kadar bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

Sizler de Afrika kıtasının muhtelif bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz kurban faaliyetlerimize kurban hisse bağışınız ile destek olabilir, kurban ibadetinizi yerine getirebilir, kurbanın bereketini mazlumlar ile paylaşabilirsiniz.