Aile Yardımları

Hayırseverlerimizin bize yaptığı bağışlar sayesinde ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Amacımız bir an önce muhtaç ailelere ulaşıp, onları sevindirirken, hayırseverlerin de bu mutluluğa ortak olmalarını sağlamaktır. Vuslat Derneği aile yardımlarını periyodik bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Yardıma muhtaç olan yoksulluğun vurduğu bu insanların da yeni giysiler giymeye, yeni ayakkabılar denemeye hakkı olduğunu düşünerek onların yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelerimizin evlerindeki eşya gereksinimlerini imkânlarımız nispetinde gideriyoruz. Bağışçılarımızın ürettiği, sattığı ya evlerinde kullanmadığı sıfır eşyaları alıp evlerine yeni eşya almaya gücü yetmeyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Bize başvuran ihtiyaç sahiplerine gücümüz yettiği kadar kumanyalarımızı ulaştırdık. Kimi zaman yavrusunu doyuran bir annenin yüzünde tebessüm olduk. Kimi zaman eve yemek getiremeyen babanın gönlünde huzur olduk. Kimi zaman da bir yetimin gönlünde umut olduk. Bizi destekleyen dostlarımız oldukça, biz her zaman yetimin, yoksulun yüzünde tebessüm olmaya devam edeceğiz.

Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin. (Hucurat Suresi 10. Ayet)
Sorgulamadan, Yargılamadan Kardeş Olmak

Vuslat Derneği yardımseverlere para, bağış veya kumanya gibi yardımların yanında sorgulamadan yargılamadan “kardeş” olmayı öneriyor; Söz gelimi, Somali’deki aileyi kardeş edindiğinizi düşünelim. Yüzlerini görmediğiniz çocuklar, sesini hiç duymadığınız yoksul bir anne, ne yediklerini ne içtiklerini, ihtiyaçlarını nasıl giderdiklerini görseniz yadırgayabilirsiniz. Giyim kuşamları farklı olmak açısından sevimli gözükmekle birlikte, sizin zevkinizin yanından bile geçmez belki. Olsun! Zaten bu yüzden Yaradan kardeş ilan etmemiş mi bizi? Bütün önyargıları, vazgeçilmezleri, olmazsa olmazları bir yana atıp, birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmemiz için, hiçbirimizin diğerinden üstün olmadığını hatırlatmak, varlığın da yokluğun da Allah’ın lütfu olduğunu unutmamamız için onlarla bütünleşelim.