Derneğimiz Hafızlık Öğrencilerinden Elazığ Depremi İçin Hatim ve Dua | Vuslat Derneği

Derneğimiz Hafızlık Öğrencilerinden Elazığ Depremi İçin Hatim ve Dua

Elazığ’da gerçekleşen ve tüm Türkiye’nin birlik beraberlik içerisinde yaralarını sarmak için seferber olduğu deprem sonrası, derneğimize bağlı medreselerde hafızlık öğrencileri tarafından hatimler okundu ve dualar edildi.

Milletimiz ne zaman bir afet, zorluk ve sıkıntı yaşasa tüm dünyaya örnek olacak muhteşem bir seferberlik örneği gösteriyor ve acısını dindirmek için herkes üzerine düşeni yapıyor.

Devletimiz ve yardım kuruluşlarımız en hızlı şekilde deprem sonrası arama kurtarma ve acil yardım çalışmalarını organize etmiş, kısa sürede tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilmeye çalışılmıştır. Takdire şayan bu koordinasyon sonrası kaybettiğimiz vatandaşlarımızın cenazeleri defnedilirken ve yaralılarımız hastanelerde tedavi edilirken, bizlere düşen görevlerden biri de medreselerimizdeki tüm talebelerimiz ve hocalarımız ile hatimler indirmek ve dualar etmekti.

Türkiye genelindeki yüze yakın medresemizde depremde vefat eden canlarımız için hatimler indirildi, yaralılarımız ve acısını yaşayan herkes için dualar edildi. Rabbimiz, millet ve memleketimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım