Dev Külliye Çorba Çeşmesi

Vuslat Derneği hafızlık öğrencilerini çorba ikramı ile sevindirdi

Yüzlerce hafızlık öğrencisine ev sahipliği yapan Vuslat Derneği, soğuk kış aylarında eğitimlerine devam eden öğrencileri için hoş bir sürpriz hazırladı. Öğrencilerin rahatı için birçok imkanı içinde bulunduran Dev Külliye’ye yeni bir yapı daha eklendi. Vuslat Derneği Dev Külliyesi önüne bir çorba çeşmesi kuruldu. Çeşme yıl boyunca çorba ikramı ile öğrencilerin içini ısıtacak.

Çorba Çeşmesi

Günde 1000 bardak çorba dağıtımı yapılacak

Geniş imkanları ile adından söz ettiren Dev Külliye, öğrencilerin rahatı için sayısız yapıyı içinde bulunduruyor. Külliye içerisinde yatakhaneler, yemekhane, üç adet kütüphane, dinlenme salonları, spor salonları, kapalı havuz gibi çok sayıda imkan bulunmakta. Öğrencilerin vakitlerini verimli değerlendirebilmeleri için tasarlanan Dev Külliye’nin bahçesine inşa edilen çorba çeşmesi, öğrencilere hizmete başladı.

Çorba Çeşmesi

Her gün teheccüt ve ikindi vakitlerinde aktif olacak çeşme, günlük 1000 bardak çorba dağıtımı yapacak. 100 lt. kapasiteli çorba çeşmesi sayesinde öğrenciler derslerinden arta kalan vakitlerde, çorba eşliğinde kısa bir mola yapabilecekler. Yoğun ve zorlu bir çalışma temposu ile eğitimlerine devam eden hafız adayları bu sürprizi büyük bir sevinç ile karşıladı. Hafız adaylarına moral olan çorba çeşmesi sene boyunca hizmete devam edecek. Vuslat Derneği kurulduğu günden bugüne eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyor, çeşitli projeler gerçekleştirerek eğitime destek sağlıyor. İslami ilimler eğitimi vererek, medrese geleneğini yaşatmaya çalışan dernek bugüne kadar yüzlerce hafız yetiştirdi.

Çorba Çeşmesi

Hayırseverler de çorba ikramında bulunabilecek

Hafızlık öğrencilerine desteklerini göstermek isteyen hayırseverler de çorba çeşmesine katkı sağlayabilecekler. Bardağı 1 TL’ye mal olan çorba çeşmesinin bir günlük ihtiyacını karşılamak isteyen hayırseverler 1000 TL bağışta bulunarak hafız adaylarını sevindirebilirler.