Dev Külliye – SSS | Vuslat Derneği

Dev Külliye – SSS

Erzurum ilimizde arazisinin Vuslat Derneği’ne ait olduğu 61 dönümlük alanda İslami İlimler Akademisi amacıyla, 30 Nisan 2016 yılında Mülki İdari Amirlerin, çok sayıda siyasi, sosyal ve ilmi önde gelen isimlerin katıldığı törende temelleri atılan Dev Külliyemiz bugün tamamlanan 3 bloğu ile 500 hafızlık talebesine hizmet vermektedir.

Hem beşeri ilimleri hem de İslami İlimleri alan, ilim-irfan-hikmet sahibi talebeler ve beraberinde hocalar yetiştirerek her geçen gün bireyselliğin kutsandığı dünyamızda mananın savunucuları ve tüm insanlığın kurtuluşuna hedeflenen risalet davasının elçileri olacaklardır.

Dev Külliye tamamlandığında 5000 talebenin eğitim göreceği, içerisinde etüt merkezleri, derslikler, laboratuvarlar, büyük bir camii, kütüphane, havuz, futbol-basketbol sahası, aşevi ve bir çok sosyal donatı alanına sahip olacak.

Daha fazlası için

Dev Külliye tamamlandığında 5000 talebenin eğitim göreceği, içerisinde etüt merkezleri, derslikler, laboratuvarlar, büyük bir camii, kütüphane, havuz, fotbol-basketbol sahası, aşevi ve bir çok sosyal donatı alanının olduğu blokların ve binaların alttan tünel ile birbirine bağlanarak Erzurum mevsim koşullarına uyumun sağlanacağı dev bir eğitim kompleksidir.

Dev Külliye tamamlanan 3 bloğunda 500 hafızlık talebesi ile eğitim çalışmalarını sürdürmekte, bağışçılarımızın desteğiyle 2023 yılına kadar 120.000 m2 kapalı alana sahip dev kompleksin tamamlanması hedeflenmektedir.

Dev Külliye tamamlandığında 5000 talebeye hizmet verecek olması hasebiyle Türkiye’nin en büyük İslami İlimler Merkezi olacaktır.

Dev Külliye tamamlanan 3 bloğunda 500 hafızlık talebesi ile eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Okul Beraberinde Ortaöğrenim kurumlarında eğitimi devam eden öğrencilerimize hazırlık eğitimi (Kur’an-ı Kerim’i yüzüne okuma, talim, tecvid bilgisi ve ilmihal bilgisi) verilmektedir. Hazırlık eğitimini alan öğrencilerimiz hafızlık kursunda ortalama 18 ay içinde hafızlığını tamamlayarak dönem sonunda hafızlık belgesini almaktadır.

Hafızlığını tamamlayan talebelerimiz çağımızın İmam-ı Gazalilerinin yetişeceği merkezimizde İslami İlimlerin tüm dallarında (Fıkıh, Hadis, Usul vb.) eğitim görerek hocalığa hazırlanmaktadır.

Dev Külliye’de temsili 1 metrekare bağış bedeli 2.000 tl dir. Dilerseniz inşaat ve iç tefrişat ile ilgili her bir ihtiyaç kaleminin sıralandığı Külliye Bağış bölümüne bakabilirsiniz.

Dev Külliyemiz Erzurum ilimizdedir. 0442 238 00 39 numaralı telefondan Erzurum Temsilciliğimize ulaşabilir, Külliye ziyaret randevu talebinde bulunabilirsiniz.

WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım