Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş İftara Vuslat’ın Konuğu Oldu

Ramazan ayı boyunca Ahmet Hakan Karagül’ün sunumuyla saat 18.00’de AKİT TV’de icra edilen İftara Vuslat programımızın 15 Ramazan konuğu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş oldu. Program sonrası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Selçuk Taştan Ali Erbaş’a hediye takdimi gerçekleştirildi.

Ali Erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş İftara Vuslat programımızın konuğu oldu. Ramazan ayının bereket ve güzelliklerini konu edinen Ali Erbaş, gündeme dair açıklamalarda da bulundu. Hac ve umre ibadetlerinin salgın hastalık sürecinde yapılamadığından bahseden Erbaş, çok yakında hac ve umre ibadetleri için Türkiye’den de Müslümanların kabul edileceğinin müjdesini verdi. Ali Erbaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Suudi Arabistan’ın tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde umrecilerin kabul edilmesi ve haccın yapılması için çok büyük gayretleri oldu. Kendilerinin daha fazla umreci ve hacıyı kabul edebilmek için önemli projeleri var, kolaylıklar diliyor ve İslam dünyası adına teşekkür ediyorum.”

İftara Vuslat programında, Filistin’de gerçekleşen işgalci İsrail zulmüne de değinen Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam’da mabedlerin dokunulmazlığı vardır. Savaşta dahi olsa mabedlere, ibadet eden insanlara dokunulmaz. Mübarek Ramazan ayında ibadet eden insanların üzerine şiddet uygulamak, saldırmak insanlıkla bağdaşır bir şey değil, kabul edilemez.” diye konuştu.

Ali Erbaş

Programın ardından Vuslat Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Taştan, Diyanet İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali Erbaş’a sıcak ve samimi sohbetinden dolayı teşekkürlerini sunarak hediye takdiminde bulundu.