Ekmeğimize Bir Dilim de Siz Ekleyin! | Vuslat Derneği

Ekmeğimize Bir Dilim de Siz Ekleyin!

Vuslat Derneği, hayırsever bağışçıları ve destekçileri vesilesiyle hayata geçirdiği “Ekmeğini Paylaş” projesi kapsamında her gün 5 bin mazlumun ve ilim talebesinin sofrasına ekmek götürüyor.

Türkiye’de günlük ekmek israfı 6 milyon. Yıllık ekmek israfının bilançosu ise 2019 verilerine göre 5 bin ton olarak kayıtlara geçti. Milyonlarca mazlumun sofrasında yer alacak ekmek israf ediliyor, çöpe gidiyor. Hem dünyada hem de Türkiye’de ekmek israfının boyutu her geçen gün daha da korkunç boyutlara ulaşıyor. Böylesine israfın yaşandığı bu acı tabloda sofrasına bir ekmek dahi koyamayacak yetimlerin yardımına yetişiyoruz. Vuslat Derneği olarak ‘Ekmeğini Paylaş’ adıyla geliştirdiğimiz proje kapsamında her gün yardıma muhtaç kimseler ve ilim talebelerine 5 bin ekmek götürüyoruz.Ekmek Dağıtımları Vuslat Derneği

Öncelikli olarak İstanbul’da daha sonra Erzurum’da başlayan ekmek dağıtımları güncelde ise Türkiye’nin hemen hemen birçok yerinde devam ediyor. Günlük 5 bin adet, aylık 150 bin adet ekmek dağıtımı gerçekleştiren derneğimiz,  yıllık ise bin 800 adet ekmek dağıtıyor. Hayırsever bağışçıları ve destekçileri sayesinde her gün binlerce yardıma muhtaç ailenin sofrasına ekmek götüren Vuslat Derneği’nin yeni hedefi ise günlük 10 bin adet, aylık 300 bin adet ve yıllık 3 bin 600 adet ekmek yardımı yapabilmek. Bu konuda hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyan dernek sizlerin bağışları ile her gün yaşlı, yatağa mahkûm, yardıma muhtaç kimselere hem de medreselerde ilim gören talebelerin sofralarına ekmek götürüyor.

“Eğer Tadını Bilirseniz, Ekmeği Paylaşmak Ekmekten Daha Lezzetlidir” düsturuyla hareket eden derneğimize siz de katkılarınızı sunarak mazlumların sofralarında ekmek, yüzlerinde bir gülümseme olabilirsiniz. Destekleriniz ile daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak ve daha çok ekmeği paylaşmak istiyoruz.

Kapısını kimsenin çalmadığı yoksullara bizim vesilemiz ile ulaşmak isterseniz ‘Ekmeğini Paylaş’ projesi kapsamında ‘Ekmek’ yazıp 6067’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Her kısa mesajın bedeli 10 TL’dir. Bir ailenin aylık ekmek ihtiyacının bedeli ise 120 TL’dir. Sizin destekleriniz vesilesiyle daha çok ihtiyaç sahibine ve ilim talebesine ulaşıp sofralarına daha çok ekmek ulaştırmak istiyoruz. Hadi, ekmeğimize bir dilim de siz ekleyin! Sizlerin sayesinde daha çok mazlumun yüzü gülsün!


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım