Etiyopya Ümmet Sofraları - Ramazan 2019 | Vuslat Derneği

Etiyopya Ümmet Sofraları – Ramazan 2019

Ümmet Sofralar-Etiyopya Açlık sorunu ile karşı karşıya kalan mazlum coğrafyalardan biri de Etiyopya. Ülkede yaşanan kuraklık sebebiyle tarım alanları kullanılamaz halde. 400 bin çocuk, 10 milyona yakın insan şiddetli açlık tehlikesi altında yaşamlarını sürdürüyor. Vuslat Derneği olarak dünyanın neresinde olursa olsun, uzak yakın ayırt etmeksizin iyiliği ulaştırmayı hedefliyoruz. Nimetlerin paylaştıkça artacağının bilincindeki hayırsevelerimizin destekleri ile Etiyopya’da iftar ve sahur organizasyonları düzenliyor, kumanya dağıtımları yapıyoruz. İhtiyaç sahiplerinin hayır duaları ve tebessüm ile aydınlanan yüzleri yetiyor, kat ettiğimiz mesafeleri anlamlı kılmaya. Ümmet Sofraları Ramazan boyunca mazlum coğrafyalarda kurulmaya devam edecek...Açlık sorunu ile karşı karşıya kalan mazlum coğrafyalardan biri de Etiyopya. Ülkede yaşanan kuraklık sebebiyle tarım alanları kullanılamaz halde. 400 bin çocuk, 10 milyona yakın insan şiddetli açlık tehlikesi altında yaşamlarını sürdürüyor.

Vuslat Derneği olarak dünyanın neresinde olursa olsun, uzak yakın ayırt etmeksizin iyiliği ulaştırmayı hedefliyoruz. Nimetlerin paylaştıkça artacağının bilincindeki hayırsevelerimizin destekleri ile Etiyopya’da iftar ve sahur organizasyonları düzenliyor, kumanya dağıtımları yapıyoruz.

İhtiyaç sahiplerinin hayır duaları ve tebessüm ile aydınlanan yüzleri yetiyor, kat ettiğimiz mesafeleri anlamlı kılmaya. Ümmet Sofraları Ramazan boyunca mazlum coğrafyalarda kurulmaya devam edecek…


WhatsApp chat
Web Tasarım & Yazılım