Gazze Çocuk Etkinliği

İşgalci terörist İsrail’in 7 Ekim’de başlayan ve kadın, çocuk, yaşlı ayrımı yapmaksızın Gazze’yi hedef aldığı saldırılarından bu güne kadar Vuslat Derneği olarak zalimler karşısında direnen onurlu Gazze halkının yanında olduk. Saldırının ilk gününde “Gazze - Filistin Acil Yardım” çağrısı yaparak hayırsever bağışçılarımızla Gazze için seferberlik başlattık.

Acil yardım çağrımıza kulak veren bağışçılarımızın ilgisi, Gazze’de birçok hayırlı işin gerçekleşmesine vesile oldu. İlk olarak, elektrik ve sudan yoksun Gazzeli kardeşlerimiz için hastane jeneratörlerinde kullanılmak üzere yakıt yardımında bulunduk. Daha sonra bölgeye su tankerleri ile temiz ve içilebilir su sevkiyatı gerçekleştirdik. Bu elzem ihtiyaçlarla birlikte tıbbi malzeme, giyim, kişisel temizlik malzemesi, sıcak yemek ve gıda gibi temel ve acil ihtiyaçları da kardeşlerimize ulaştırdık.

Gazze Çocuk Etkinliği

Gazzeli Yavrularımızın Yüzlerinde Tebessüm Olduk

Onurlu Gazze halkının ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımız devam ederken Gazze’nin, Kudüs’ün ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın yarınlarını inşa edecek yavrularımızın moral ve motivasyonunu, psikolojisini savaş cenderesinden bir an olsun uzaklaştırmak; onların, yaşlarının ötesinde bir olgunluk ile işgalciler karşısındaki direnişini takdir etmek ve birlikte, özgürce güleceğimiz günlerin bir nevi provasını yapmak gayesiyle Gazze’nin Han Yunus bölgesinde “Çocuk Etkinliği” gerçekleştirdik.

Terörist İsrail’in saldırıları sonucunda Gazze’nin kuzeyindeki evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerin bir kısmı Gazze’nin güneyinde bulunan Han Yunus’taki bir okula yerleştiler. BM’ye ait olan bu okulda onlarca minik yavrumuz bulunuyor. Düzenlediğimiz etkinlik ile savaşın çocuklarda oluşturduğu olumsuz etkileri azaltmak ve minik yavrularımızın yüzlerinde tebessüm olabilmek için resim çizme, yüz boyama, çember kapma, çuval yarışı, şiir okuma ve oyuncak dağıtımı gibi oyun ve aktivitelerde bulunduk.

Çocuk Etkinliğimiz Basında Geniş Yer Buldu

Gazzeli yavrularımız için düzenlediğimiz etkinlik basında geniş yer buldu. Başta Anadolu Ajansı olmak üzere birçok yerel ve ulusal yayın kuruluşu ve sosyal medya hesapları Gazze’deki etkinliğimize haber ve paylaşımlarında yer verdiler.

Gazze Çocuk EtkinliğiGazze Çocuk EtkinliğiGazze Çocuk EtkinliğiGazze Çocuk Etkinliği

Vuslat Derneği olarak 22 yıl önce başladığımız yürüyüşümüz, kardeşlik köprüleri ile inşa ettiğimiz gönül coğrafyamızın tümünde devam ediyor. Filistin ve ilk kıblemizin bulunduğu Kudüs şehri, bu coğrafyalar arasında bizler için hiç şüphesiz en önemli bölgelerin başında geliyor. Zulüm bitene dek, İşgalci terörist İsrail bölgeden çekilene dek ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti kurulana dek “ihtiyaç ne ise” var gücümüzle gidermeye gayret edeceğiz.